Новини
Головні новини
Ірпінь
Київщина-суспільство

"Опора" упереджено ставиться до опозиційних ЗМІ Ірпеня і не бачить порушень в "гречкосійстві" Карплюка?


Чи можна говорити, що "Опора" упереджено ставиться до опозиційних ЗМІ Ірпеня і не бачить порушень в "гречкосійстві" Карплюка? Адже громадська мережа ОПОРА декларує, що їхнє спостереження спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень.

Як зазначається в відкритому зверненні опозиційних ірпінських до громадської мережі "Опора" :

"Ми, офіційні редактори газет «Інформаційний портал» та «Зоря Приірпіння», роками пишемо про всі випадки корупції та проводимо антикорупційні розслідування. Наших журналістів б’ють тітушки, на нас подали до суду забудовники, пишуть фейкові новини, погрожують фізичним насиллям, а найбільш активних мешканців міста б’ють злочинці та палять майно.

В Ірпені є термін “каральні отряди Карплюка”. Про це є окремий сюжет:

http://irpen.net.ua/politik/item/2325-khto-manipulyue-atovtsyami-ta-vinudiv-jikh-zamist-separatizmu-irpeni-borotis-s-vilnoyu-presoyu

А нині, під час виборів, ми бачимо, як злочинці заворушилися, бо дуже треба пройти до Ради, і далі “кришувати” схеми дерибану земель Київщини та отримати недоторканість. Тому мобілізація наших зусиль та констатація фактів, що нами зафіксовані, задля донесення цієї інформації до великої кількості виборців, щоб не допустити проходження явного криміналітету до влади в Україні. Це частина нашої громадянської позиції, як журналістів.

Щодо фактів, наведених в публікації на сайті "Опори" 9 червня 2019 року, редактор порталу Костянтин Хафізов наводить власну позицію:

_ так, у нас негативне ставлення до “Нових облич” та Карплюка, як злочинного угрупування, що наносить шкоду суспільству, інтересам держави та підриває суверенітет України і авторитет влади країни. Але це наше право – протидіяти корупції та злочинцям;

всі статті мають доказову базу, ми ОФІЦІЙНІ редактори, які мають ліцензію як ЗМІ;

ствердження фахівця ОПОРИ: «Крім випадку «чорного піару» проти кандидата в народні депутати, у вище описаній ситуації спостерігається також і маніпулятивна технологія. Мається на увазі, коли між кандидатом і окремою політичною силою,  яка не є учасником виборчого процесу, наразі йдеться про партію "Нові обличчя", будується міцний інформаційний зв'язок» є помилковою. “Нові обличчя” - це основна політична сила для підтримки В.Карплюка, логотипи, стилістика цієї партії використовується на всіх агітаційних плакатах кандидата.

палатка, де можна отримати примірники газет, ми використовуємо не перший рік, дозвіл на розміщення є, громадській спокій не порушуємо;

згадування такою фаховою спостережною організацією, як ОПОРА, фейкового ресурсу «Містоінформ» взагалі дивує. Цей анонімний сайт регулярно постить фейки, та має свою ботоферму. Власники смітникового медіа цього вони навіть не приховують та пропонують за гроші користуватись їх послугами: http://irpen.net.ua/politik/item/3089-zinevich-infosmitnik-mistoinform-buv-prodan-karplyuku

Чому "Опора" не бачить порушень в "гречкосійстві" Карплюка?

Таким є закономірне питання ірпінських місцевих медійників до спостерігачів ОПОРИ у Київській області, які фактично ігнорують численні випадки, коли влада міста Ірпеня перекладає відповідальність за незаконну агітацію й використання адмінресурсу на дрібних чиновників. Адже ОПОРА систематично моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації.

Костянтин Хафізов, редактор "Портал-Ірпеня":

При цьому «ОПОРА» закрила очі на дострокову агітацію В.Карплюка, яку він веде, постійно долучаючи адмінресурс, керівники КП займаються агітацією в робочий час (репостять агітацію про Карплюка, змінюють аватарки на підтримку Карплюка), постійна агітація на дітях,  під час президентських виборів міську раду Ірпеня, яка контролюється Карплюком, використовували, як штаб для розповсюдження агітації за БПП, і звільняли тих керівників КП, що відмовлялись агітувати. “Нові обличчя” не соромились агітувати навіть в день виборів.

приклади порушень правил агітації, використання в передвиборчих піарзаходів як інфоприводів дитячих заходів

Все це наштовхує на думку, що представники ГО «ОПОРА» політично заангажовані на користь саме В.Карплюка. Ми, як ваші колеги, просимо переглянути уважно всі факти, що ми надали у статті, та виправити «звіт». Бажано, навіть почути позицію та пояснення керівництва ГО “ОПОРА” щодо цього інциденту.

Бо саме зараз цей звіт від “ОПОРИ” Карплюк та його команда поширює, як свою агітацію. На це навіть витрачають кошти на платну рекламу у мережі Фейсбук.

Журналісти, щодо медійних матеріалів яких було оприлюднено звинувачення в можливі ознаки «чорного піару» проти одного з кандитатів у народні депутати просять

"написати  спростування в тій же самій статті, до якої ми маємо претензії за посиланням"

Нагадаємо:

21 липня 2019 року мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради України. Громадський рух ЧЕСНО збирає інформацію про політичні партії та кандидатів у нардепи у спецпроекті Polithub, де кожен виборець має змогу не лише знайти біографію кандидата, а й перевірити його на доброчесність.

Вчора, під час проведення чемпіонату з регбі на стадіоні Ірпеня лунали заклики до голосування за кандидата в нардепи у 95-му мажоритарному окрузі, фігуранта антикорупційних розслідувань, "гречкосія", екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка.

На паркані стадіону висіли два рекламні банери з агітацією за кандидата.

Зазначимо, що стадіон є комунальною власністю міста Ірпінь. А згідно із законом "Про вибори народних депутатів України", розміщення агітаційних матеріалів і політичної реклами в приміщеннях та на об'єктах комунальної власності, а також під час проведення заходів, організованих органами місцевої влади, заборонено.

За повідомленням Нацполіції в Київській області, за фактом порушення виборчого законодавства складено адмінпротокол.

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні.

В день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли.

Крім того, ОПОРА моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчає правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу.

За коментарями на сайті "Опори" рекомендують звертайтись до автора матеріалу, Олексія Рєпіка, координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області тел.: 073 060 76 78 e-mail: oleksii.riepik@gmail.com