Бориспіль
Події

Оновлено: "Нова пошта" побудує на Бориспільщині летовище для безпілотників, заради проєкту вирубали тисячі дерев

Летовище для безпілотних літальних апаратів "Нової пошти" планують побудувати просто в лісі, поблизу селища Проліски на Бориспільській трасі.

Оновлено:
Фото: Facebook

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook депутат Київської облради Володимир Горковенко.

Він написав, що на Бориспільській трасі знищили тисячі дерев. На території лісу площею двадцять гектарів планують збудувати летовище.

"Це був ліс поблизу села Проліски, по Бориспільській трасі. Тепер - одні пеньки. Тисячі пеньків. Саме так виглядає майбутнє летовище Нової пошти. Його будують для розрекламованої опції - доставка товарів безпілотниками"

Володимир Горковенко

Оновлено:
Фото: Facebook

Водночас Горковенко зазначив, що наскільки йому відомо, дозвіл на вирубку лісу ніхто не давав.

"Жодної копійки компенсації за зрізані дерева громада не отримала. Хоча, "Нова пошта" може заперечити!" — заявив депутат Київської обласної ради.

Оновлено:
Фото: Facebook

Між тим, на допис відреагували представники самої компанії. Так  співробітник Нової пошти Андрій Волошко підтвердив, що на локації дійсно побудують станцію для безпілотників, але запевнив, що усе відбувається згідно із законодавством.

Оновлено:

"Зелені насадження прибираються тільки згідно з чинним законодавством та виключно під необхідну забудову. Вартість насаджень повністю сплачена в бюджет. Додатково, "Нова пошта" організує висадку нових ділянок лісу разом з профільними установами", — прокоментував представник "Нової пошти"

Зазначимо, що згодом на запит "Погляду" пресслужба "Нової пошти" офіційно прокоментувала повідомленні про нібито незаконну вирубку лісу під будівництва летовища.

Там зазначили, що "Нова пошта" завжди працює виключно у правовому полі. І наразі, згідно з чинним законодавством, компанія має усі дозволи на виконання робіт, в тому числі й очищення ділянки під будівництво.

"Зокрема, зареєстровано в ДІАМ повідомлення про початок підготовчих робіт. Також маємо лісорубний квиток, виданий компанії-власнику ділянки. Він дозволяє на законних підставах здійснювати заготівлю деревини під час проведення вирубки.

Вартість цих насаджень (збитки і втрати) повністю сплачено в обласний, районний бюджети та бюджети Щасливської сільської ради, коли ділянка була передана у приватну власність", - йдетсья у повідомленні компанії.

Ще й надто, зазначається, що "Нова пошта" підписала договір із Державним агенством лісових ресурсів на висадження нових лісових ділянок у Бориспільському районі загальною площею 15 гектарів. Додатково компанія доглядатиме за новими насадженнями протягом двох років.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.