Блоги

Ольга Василевська-Смаглюк: Щодо виплат мешканцям деокупованих громад

Левова частка звернень виборців півночі Київщини, яка постраждала від окупації, стосується обіцяних Кабінемом міністрів виплат в 2 тисячі дорослим, та 3 тисячі гривень дітям та інвалідам, які не є внутрьошньопереміщеними особами, але постраждали від рф.

Ольга Василевська-Смаглюк: Щодо виплат мешканцям деокупованих громад - зображення

Левова частка звернень виборців півночі Київщини, яка постраждала від окупації, стосується обіцяних Кабінемом міністрів виплат в 2 тисячі дорослим, та 3 тисячі гривень дітям та інвалідам, які не є внутрьошньопереміщеними особами, але постраждали від російської окупації.

Ці постанови, ініційовані Кабміном (220 та 457) гарантують такі виплати всім мешканцям деокупованих територій.

Але Київщина не була включена в перелік деокупованих, згідно цих постанов.

Ольга Василевська-Смаглюк: Щодо виплат мешканцям деокупованих громад - зображення

У своїй вступній промові я зазначила, що подібні непрацюючі постанови, які випускає уряд, вводить громадян в розпач.

Перша постанова, це виплата 6500 бізнесу, за якою наші підприємці просто не змогли зареєструватись, бо прийом заявок закінчувався 31 березня, коли наші громади ще були в окупації та без зв’язку.

Друга, це вищезгадана мною ініціатива про виплату 2000/3000 грн, яка просто не діє.

Утім, представники Мінсоц зазначили, що кошти ці мають виплачуватисЯ з рахунку НБУ, куди поступають кошти іноземних донорів.

Станом на вчора там було близько 100 млн грн, цих коштів вистачить лише на дві громади, тоді як деокупованих територій значно більше.

Наприклад, щоб забезпечити громадян Іванківщини даними коштами треба 61 млн грн, Димерщини 43 млн грн, Бородянщини — 18 млн грн.

Тоді я запропонувала просто анулювати постанови, які дають нашим громадянам зайву надію, але не діють.

В Мінреінтеграціі зі мною погодились, що громадяни, які поїхали і зареєструвались як ВПО отримують допомогу держави, а ті, хто залишився під час окупації та прийняв на себе удар, не отримують, є дискримінацією.

Рішення було наступним:

  • обов’язково включити деокуповані населені пункти Бучанського та Вишгородського районів в списки таких, що були під окупацією.

  • розробити законопроект щодо соціального захисту населення деокупованих територій.

Про втілення цих домовленостей буду інформувати вас.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Раніше ми повідомляли, що уряд розробив концепт меморіалу на місці зруйнованого романівського мосту («Відкритий перелом»)

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.