Олександра Бузько: Як сайт про Хведора Вовка завоював увагу світу
На сайт заходили із 50 країн: окрім України, це США, Німеччина, Польща, Франція, Канада, Нідерланди, Австрія, Чехія тощо). Тому переступлю через скромність і трохи розповім про наші здобутки.
Протягом другої половини 2023 року, за підтримки австрійських колег: Martin Rohde, Volkskundemuseum Wien (Віденський музей народознавства), Photoinstitut Bonartes та за фінансової підтримки ERSTE Stiftung, ми оцифрували величезний і безцінний архів українського етнографа, антрополога і археолога Хведора Вовка (1847-1918) з Наукового архіву Інституту археології НАН України і зробили сайт, на якому представили фотографії фонду у вільному доступі.
Скануючи документи, знайшли чимало цікавого. Однак предметом окремого дослідження стала замальовка рукою Вовка у його блокноті (на яку раніше, ймовірно, дослідники і дослідниці не звертали увагу).
На малюнку Вовк, Жебуньов, Маруська, Мальований, Драгоманов, Чижевський. Серпень 1883. Французьке містечко Реньє поблизу Женеви. Група розташувалась біля дольмену La pierre aux fees («Казковий камінь»). Відомо, що у Женевський період еміграції, коли Вовк і Драгоманов, члени Київської «Старої Громади», мусили тікати від переслідування жандармами Російської імперії – вони співпрацювали, видавали журнал «Громада», конспіративно передавали його на Батьківщину, намагаючись у такий спосіб якщо не розвалити, то принаймні послабити чи лібералізувати Імперію Зла. Дуже скоро у 4-му випуску АДІУ (2023) вийде наша у співавторстві з Мартіном Роде стаття про цей малюнок, де можна буде детальніше прочитати про зображених на ньому людей.
А поки відеозапис доповіді на конференції можна подивитись на цій сторінці.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.