«Одна на мільйон»: вчені знайшли дуже схожу на Землю планету
Астрономи з Кентерберійського університету виявили неймовірно рідкісну суперземлю. ЇЇ унікальність полягає в тому, що вона одна з небагатьох, володіє майже «земними» розміром і орбітою.
Короткий звіт про відкриття опубліковано на сайті Кентерберійського університету, а повністю дослідження можна знайти в журналі Astronomical Journal.
Неймовірно рідкісним це відкриття назвав провідний автор роботи, доктор Антоніо Еррера Мартін. Він пояснив, що планета була виявлена за допомогою технології гравітаційного мікролінзування.
Суть методу полягає в тому, що астрономи безперервно спостерігають за будь-якою зіркою. Вони ретельно фіксують тіні, що з’являються на її тлі, а потім аналізують їх і знаходять об'єкти, які при русі по своїй орбіті періодично перекривають світло.
Знайти планету таким методом вдається вкрай рідко. В даному випадку вчені назвали відкриту ними суперземлю «однієї на мільйон». Вони спостерігали за зіркою протягом п'яти днів. Планета ж, про яку йде мова, була виявлена тільки під час невеликої п'ятигодинної «деформації світла».
«Тільки після підтвердження того, що ця деформація дійсно була викликана іншим «тілом», відмінним від зірки, а не помилкою приладів, ми взялися за вивчення характеристик системи «зірка-планета», – сказав Мартін.
Як еталон для порівняння вчені взяли нашу Сонячну систему. Згідно з їх розрахунками, маса відкритої суперземлі знаходиться в діапазоні між масами Землі і Нептуна. А її орбіта варіюється в діапазоні між орбітами нашої планети і Венери.
Вчені прийшли до висновку, що маса зірки в цій системі становить 10-12% маси нашого Сонця. Це дозволило підрахувати, що рік на новій суперземлі повинен складатися приблизно з 617 діб. Але у будь-якому випадку, це одна з небагатьох відомих на сьогоднішній день планет поза Сонячною системою, розміри і орбіта яких близькі до земних.
Загалом під час цього експерименту вчені з Кентерберійського університету проаналізували дані, отримані трьома ідентичними телескопами в Чилі, Австралії та Південній Африці. Вони оснащені дуже великими і чутливими камерами, що дозволило вимірювати світлові випромінювання від 100 мільйонів зірок кожні 15 хвилин. Всього ж було зафіксовано 3000 подій мікролінзування, які потім були досліджені вченими.
Читайте також:
Астрономи розкрили загадку «зниклої» гігантської екзопланети
«Двійника» Землі знайшли в 300 світлових роках від Сонячної системи
Астрономи виявили «супер–Землю» лише за 90 світлових років від нас