Очільник КОДА порекомендував відвідати церкву на воді у Бориспільському районі
Голова КОДА Михайло Бно-Айріян відвідав Святопреобораженський храм затопленого села Гусинці, що у Бориспільському районі.
"Ми усі часто замислюємося, як і де провести свої вихідні.
Ми вам допоможемо з пошуком відповіді на це запитання. Відсьогодні розпочинаємо розповідати про найцікавіші та найгарніші місця Київщини, куди можна поїхати та гарно провести час.
Перша така історія про Ржищів. Зокрема, про Святопреобораженський храм затопленого села Гусинці. Унікальне і сакральне місце.Добратися туди можливо насамперед річкою. Нашим Дніпром. З Ржищева. Раджу усім. Не пожалкуєте",- розповів високопосадовець.
Хочемо додати, що до Гусинців можна доїхати і по суходолу, а саме крізь село Сошників.
Гусинці – не існуюче село в Бориспільському районі Київської обл. Затоплене водами Канівського водосховища у 1971 році.
В царські часи Гусенці входили до складу Переяславського повіту Полтавської губернії.
У 1863-му році село орендував київський купець 2-ї гільдії Григорій Степанович Слинько, родом з Ніжина у княгині Васильчикової.
На згадку від села залишилося тільки церква яка стояла на пагорбі і не постраждала від вод Канівського водосховища.
Церкву та дзвіницю збудовано у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського.
У 1969 р., коли стало відомо, що село затоплять, голова місцевої сільської ради розпорядився відреставрувати церкву, за що отримав сувору догану обкому партії, але завдяки цьому церкві і вдалося встояти понад 30 років серед води.
Відновити руйнуючий храм в Ржищеві взялася релігійна громада УПЦ з Борисполя.
Будівлю церкви було визнано аварійним, але характер руйнувань був оборотним. Тому в 2011 році на пожертвування почалася реставрація церкви. Тепер його золоті куполи знову сяють чарівними переливами.
Храмовий комплекс складається з будівлі церкви та дзвіниці, виконаних в стилі українського бароко. До невеликого острівця, на якому знаходиться святиня, веде акуратний місток.