"Обуховицьке ткацтво" включили до нематеріальної культурної спадщини України
"Обуховицьке ткацтво" включили до нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомили в Департаменті культури та туризму КОДА.
"Міністерство культури та інформаційної політики України від 13.03.2023 року внесло елемент "Обуховицьке ткацтво" Київської області в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України", –
Департамент культури та туризму КОДА
Нематеріальна культурна спадщина відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні ідентичності окремої соціальної групи та особистості. Існування нематеріальної спадщини в її великому багатстві є необхідною умовою для збереження культурного розмаїття в умовах зростаючої глобалізації. На думку експертів, питання охорони нематеріальної культурної спадщини сьогодні вкрай важливе, оскільки є частиною "культурної передової", тим, що об’єднує, за що, зокрема, боряться українці, боронячи рідну землю.
До збереження та популяризації традицій унікального ремесла з Київщини, що днями внесли до Нацпереліку, долучилася вся громада на чолі з Вишгородським історико-культурний заповідником.
Як вдалося з'ясувати, село Обуховичі Вишгородського (колись Іванківського) району Київської області стало головним осередком узористого ткацтва Київського Полісся. І саме звідси походить відома династія ткаль, які остаточно сформували і розвинули обуховицьке ткацтво - Марія Маркелівна Пособчук та її донька Ганна Верес. Майстрині ткали узорчату тканину різної ширини і довжини, з якої можна було зробити різні вироби – від рушників, панно, серветок – до виняткових сценічних строїв.
Нагадаємо, також нещодавно статус культурної спадщини столиці отримали Вознесенські печери. Також визнали національною культурною спадщиною України буковинські та бессарабські тайстри.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.