"Обуховицьке ткацтво" включили до нематеріальної культурної спадщини України
![](/storage/resized/lg/news/98b13d72-d9da-425a-aa47-6515e6ccddfe/15_obuhiv.jpg)
"Обуховицьке ткацтво" включили до нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомили в Департаменті культури та туризму КОДА.
"Міністерство культури та інформаційної політики України від 13.03.2023 року внесло елемент "Обуховицьке ткацтво" Київської області в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України", –
Департамент культури та туризму КОДА
Нематеріальна культурна спадщина відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні ідентичності окремої соціальної групи та особистості. Існування нематеріальної спадщини в її великому багатстві є необхідною умовою для збереження культурного розмаїття в умовах зростаючої глобалізації. На думку експертів, питання охорони нематеріальної культурної спадщини сьогодні вкрай важливе, оскільки є частиною "культурної передової", тим, що об’єднує, за що, зокрема, боряться українці, боронячи рідну землю.
До збереження та популяризації традицій унікального ремесла з Київщини, що днями внесли до Нацпереліку, долучилася вся громада на чолі з Вишгородським історико-культурний заповідником.
Як вдалося з'ясувати, село Обуховичі Вишгородського (колись Іванківського) району Київської області стало головним осередком узористого ткацтва Київського Полісся. І саме звідси походить відома династія ткаль, які остаточно сформували і розвинули обуховицьке ткацтво - Марія Маркелівна Пособчук та її донька Ганна Верес. Майстрині ткали узорчату тканину різної ширини і довжини, з якої можна було зробити різні вироби – від рушників, панно, серветок – до виняткових сценічних строїв.
![](/storage/resized/lg/news/98b13d72-d9da-425a-aa47-6515e6ccddfe/15_obuhiv2.jpg)
Нагадаємо, також нещодавно статус культурної спадщини столиці отримали Вознесенські печери. Також визнали національною культурною спадщиною України буковинські та бессарабські тайстри.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.