Стрімке розповсюдження кору в Україні, на слуху у багатьох наших громадян. Однак, медики наголошують про інше, більш небезпечне за кір захворювання – дифтерію.
(фото з соцмережі)
Головний лікар Обухівського міського центру первинної медико - санітарної допомоги, Оксана Фетисенко розповіла нам про важливість щеплення від дифтерії адже це може перерости у подібну епідемічну ситуацію як зараз із кором.
Дифтерія небезпечна так само як і ботулізм, адже дія токсину в організмі людини накопичується. Перебіг хвороби досить прихований, медикам інколи навіть важко встановити діагноз. І так само як і ботулізм дифтерія досить швидко може отруїти організм людини.
(фото з соцмережі)
Зараз, ми медики спостерігаємо таку картину, коли певне покоління громадян зовсім не вакциноване з різних причин. Якщо в садочках це робилося стабільно, то вже у старшому віці це було за бажанням, або вакцини в державі на той час зовсім не було. І ось саме люди які знаходяться в так званому «періоді пропуску», на сьогодні в групі ризику і можуть захворіти на дифтерію, зазначила Оксана Фетисенко.
(фото з соцмережі)
Не ризикують захворіти педагогічні працівники, адже вони регулярно проходять протидифтерійні щеплення. Решта громадян скоріше не підозрюють що їм потрібна ця вакцина, зазначила Оксана Фетисенко.
Нас цікавило питання наявності потрібної вакцини в Обухові.
Вакцини АДП-М( проти дифтерії і праця) у нас в місті цілком вистачає для усіх запланових вікових категорій людей. Хочу зазначити, що цю вакцинацію треба проводити кожні десять років. Якщо остання відбулась у 18 років, то наступні слід робити в 28, 38 і до кінця життя. Періодичність щеплення обумовлюється тим, що саме за десять років дія попередньої вакцини зникає. Тож ми запрошуємо усіх обухвчан зробити комбіноване щеплення проти дифтерії та правця.
(фото з соцмережі)
Правець ( по рос. столбняк) також несе загрозу організмові людини.
Правець це рани, це городи це подряпини, тощо. Тож ризик захворювання досить високий і тому доцільно проводити щеплення цією комбінованою вакциною.
Журналісти ІА «Погляд» поцікавились у головного лікаря Обухова, також інформацією і щодо якості вакцини АДП-М.
Вакцина якісна,індійського виробництва, але це нічого не означає в сенсі якості. Мова йде про те, що чимало індійських заводів виробляють вакцини для європейських країн, що являються їхніми власниками закордоном. Таким прикладом вакцини проти дифтерії, може бути ця індійська вакцина. Адже це умови ринку з дешевою робочою силою і питання екологічності – розвинені країни будують свої шкідливі підприємства зазвичай за своїми межами. Однак усі стандарти виробництва цілком дотримані, виготовлення препаратів ретельно перевіряється, зауважила Оксана Фетисенко.
Проінформували нас і про дотримання температурних норм зберігання протидифтерійної вакцини. Продемонстрували також і усі необхідні документи та сертифікати якості вакцини.
На щеплення медики чекатимуть громадян в будь-якій з п’яти міських амбулаторіїй з 8 до 16 години. Потрібно звернутись до своїх сімейних лікарів, до педіатрів чи терапевтів.
(фото з соцмережі)
Порядок такий:вас оглядає лікар, вимірює температуру, перевіряє чи нема гострого захворювання і робить щеплення в плече. При собі мати лише особисту картку щоб зробити запис, прокометувала Оксана Фетисенко.