Новини
Україна
Автоновини

Обережно, автокрадії: улюблені бренди злочинців


Кількість крадіжок у 2020 році майже не зменшилась. Щодня оператори обробляють близько 900 сигналів, хоча серед них є також хибні.

Фото: canva.com

Попри те, що з осені минулого року зросла відповідальність за викрадення авто, відповідно до закону "Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом", кількість таких злочинів за 2020 рік суттєво не зменшилась. Про це свідчать дані компанії Benish GPS.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв, як захистити власний автомобіль від викрадення, адже жоден з автомобілістів не має абсолютної впевненості, що не залишитися без свого транспортного засобу. 

На які автомобілі найчастіше "полювали" злодії?

Протягом минулого року список автомобілів, які намагалися викрасти, очолювала Toyota – 23%. Друге і третє місця посіли BMW і Mercedes-Benz  — 19% та 16% відповідно. Land Rover та Lexus отримали 11% та 8% від кількості усіх тривог відповідно. В дюжину улюбленців автовикрадачів також потрапили Porsche, Audi, Renault, Mazda, Range Rover, Nissan, Volkswagen.

Ця ж тенденція спостерігається й 2021 року. Так, ми писали, що 12 січня інспектори виявили біля дороги заведений автомобіль Renault з розбитим склом, в салоні якого перебували двоє чоловіків. Затримані, одному з яких 20 років, а іншому — 18, пояснили патрульним, що вирішили “покататися”.

А влітку 2020 року житель Київщини намагався викрасти Hyundai зі столичної парковки. Порушником виявився 19-річний мешканець Київської області, раніше неодноразово судимий за незаконне заволодіння автотранспортом, розбійні напади та за хуліганські дії. Тоді ж у 46-річного чоловіка викрали автомобіль Mercedes-Benz Vito, який він залишив на станції технічного обслуговування. Викрадачем виявився чоловік, який займався ремонтом цієї автівки.

Де й коли крадії "працюють" найактивніше?

Злодії активні цілодобово, але найбільше полюбляють "працювати" у робочий час. Найбільша кількість спроб викрадення припала на робочі години — з 9-ї ранку до 6-ї вечора (48%). Вночі найспекотніше було між 12-ю і 3-ю годинами. 

Найчастіше викрадачів було зафіксовано в найбільших містах і обласних центрах. Лише у Києві та Київській області сталося 13% таких випадків.

Також високий рівень автонебезпеки спостерігався в Дніпрі та області (11%). Третє та четверте місця в антирейтингу посіли Львів та Харків зі своїми областями — 8% та 7% відповідно. По 5% від усіх тривог отримали Запорізька, Хмельницька та Івано-Франківська області.

Методи викрадення авто

У арсеналі багатьох злодіїв зустрічаються кодграбери, "вудочки" та системи безключового доступу. У 2020 році причинами виклику поліції найчастіше були спроби відкриття дверей, багажника чи капоту автівки — 51% усіх викликів, а 32% було здійснено через спрацювання датчиків удару/нахилу машини.

Та, окрім викрадання самих автівок, злодії також "полюють" на запчастини. Так, у кінці січня в Києві знімали колеса та зрізали каталізатори. "Погляд" пояснював, що в автомобільному каталізаторі містяться рідкоземельні метали, тому їх зрізають переважно вночі, та, скоріш за все, здають на металобрухт. За вживаний каталізатор можна отримати навіть кілька сотень доларів. Найціннішими вважаються каталізатори нових автомобілів європейських марок.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Фото: Benish GUARD