Новини
Україна
Головні новини
Суспільство
Україна-суспільство

Новий Кабінет Міністрів: хто є хто


До нового Кабінету Міністрів входитимуть 17 міністрів – замість 25, як раніше. Новий Кабінет Міністрів складається з 15 міністерств замість 19, які були досі. Мінагрополітики відтепер -- у сфері управління Мінекономіки. Мінекології об'єднано з Міненергетики. Мінветеранів об’єднано з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій. Мінкультури, Мінінформ і Мінмолодьспорт стали одним Міністерством культури, молоді та спорту.

Також не передбачено посади першого віце-прем'єра, а віце-прем'єрів – 2 замість 6. З 17 членів Кабміну 11 – чоловіки, 6 – жінки. Середній вік урядовців – 39 років.

Прем’єр-міністр України – Олексій Гончарук

Наймолодший очільникУряду в історії України. Має три вищі освіти. Випускник Аспен Інституту Київ. Працював юристом, згодом очолював юридичний розділ у компанії «PRIOR-Invest». В 2008 році заснував юридичну фірму «Constructive Lawyers», яка спеціалізується на наданні юридичних послуг у сфері інвестування та фінансування будівництва нерухомості.

З 2015 року очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO), який займається питаннями покращення умов ведення бізнесу та  інвестиційної привабливості України. Під керівництвом Олексія Гончарука BRDO домоглось скасування близько 1000 незаконних і неактуальних актів, а також ухвалення більше 50 рішень на користь бізнесу. Започатковано реформу контролюючих органів, зокрема їх переорієнтацію на ризикоорієнтований підхід.Розроблено низку прогресивних онлайн-продуктів.  Був також позаштатним радником Степана Кубіва, Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

До призначення очільником Уряду працював заступником керівника Офісу Президента з економічних питань,  опікувався питанням реалізації реформ, спрямованих на спрощення умов ведення бізнесу, покращення інвестиційного клімату, відкриття ринку землі, та низкою інших. Ініціював проведення повної інвентаризації Указів Президента, після чого скасовано більше 160 застарілих, які заважали бізнесу працювати та створювали додаткові бюрократичні складнощі.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Дмитро Кулеба

Кулеба народився 19.04. 1981 р.в Сумах. У 2003 році закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка за спеціальністю — міжнародне право. Кандидат юридичних наук. Український дипломат та комунікатор Працював у Міністерстві закордонних справ та представляв Україну в міжнародних організаціях. 2013 року був радником віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка з гуманітарних питань. Коли звільнився з держслужби, то очолив Фонд культурної дипломатії UART. В 2014 зайняв посаду посла з особливих доручень з питань стратегічних комунікацій в міністерстві закордонних справ. У грудні 2017-го був визнаний найкращим українським послом за кордоном за результатами опитування Інституту світової політики, З 2016 р до призначення в уряд працював постпредом України в Раді Європи.

Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України – Михайло Федоров

Народився 21.01.1991 р. на Запоріжжі. Випускник Запорізького університету (факультет соціології та управління). Перед початком політичної кар'єри Федоров був операційним директором освітнього проекту для підприємців "Суперлюди". Заснував діджитал-агенцію SMMSTUDIO. Організатор Facebook Marketing Conf, спікер на різноманітних івентах з IT та SMM. Від вересня 2018 року до грудня 2018 – в рамках консалтингової діяльності обіймав посаду операційного директора проекту "Суперлюди".

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України – Тимофій Милованов

Народився 15.03.1975 р. у Києві, за освітою економіст. Навчався в КПІ і Києво-Могилянській Академії, отримав два магістерські дипломи. У 1999 році отримав ступінь магістра економіки в Київській школі економіки. Доцент економіки в Піттсбурзькому університеті, Почесний президент Київської Школи Економіки. У 2014 і 2015 роках Forbes Ukraine включав Тимофія Милованова в рейтинг кращих українських економістів - Top Economic Thinkers. Милованов також є співзасновником аналітичної платформи VoxUkraine. У 2016 році Милованов став членом Ради Національного банку і згодом був підвищений до заступника Голови ради НБУ. Є співзасновником проекту VoxUkraine.

Міністр юстиції України – Денис Малюська

Народився 19.11 1981 р. в м Дунаївці на Хмельниччині. Навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, який закінчив за спеціальністю "правознавство". У 2012-2016 навчався в Лондонському університеті (магістр права, LLM). Юрист, спеціалізується у напрямках регулювання підприємницької діяльності, врегулювання спорів та банкрутства. В 2004 заснував адвокатське об'єднання "Адвокатська фірма "Бізнес-Право". В 2005 заснував ТОВ "Радник Прес", яке спеціалізується на видавничій діяльності. В 2010 році призначений консультантом із розвитку приватного сектору Групи Світового банку. Завдання – надавати технічну підтримку урядам України та країн Центральної Азії.

Міністр фінансів України – Оксана Маркарова

Народилася у Рівному 28.10. 1976 р. 1999 року отримала диплом магістра з екології в Києво-Могилянській Академії. Під час навчання в 1996 -1998 роках працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. в рамках проекту "Українська аграрна товарна біржа". З жовтня 2003 року по грудень 2014 року працювала головою правління - президентом "ІТТ-Інвест" (ITT Investments Group).У березні 2015-го призначена заступником міністра фінансів України, керівником апарату Мінфіну, а у квітні 2016 року першим заступником міністра фінансів. 8 червня 2018 року, у зв'язку з відставкою Олександра Данилюка, призначена в.о. міністра фінансів України. 22 листопада 2018 року Верховна Рада України затвердила Оксану Маркарову на посаду міністра фінансів.

 Міністр енергетики та захисту довкілля України – Олексій Оржель

Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", отримав ступінь магістра за спеціальністю "Енергетичний менеджмент". З 2006 по 2014-й працював у Національному регуляторі в сфері енергетики.Потім у приватному секторі. Голова Української асоціації відновлюваної енергетики. Експерт у сфері паливно-енергетичного комплексу. Керівник сектору "Енергетика" Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Міністр інфраструктури України – Владислав Криклій

Народився 23.11. 1986 р. в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, магістр економічних наук, спеціальність - фінанси. До 2015 року працював у приватній сфері, а потім обійняв посаду радника голови МВС України. Пізніше став  керівником Головного сервісного центру МВС. Очолював робочу групу з впровадження автоматичної фото-відеофіксації ПДР в МВС.

Міністр розвитку громад та територій України – Альона Бабак

Народилася 27.09. 1969 р. в Кривому Розі. У 1996 році закінчила Київський державний педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю "Іноземні мови" з присвоєнням кваліфікації вчителя іноземних мов (англійської та французької) з відзнакою.  Цього ж року виграла конкурс на отримання гранту на навчання в США за підтримки фонду Едмунда Маскі і в 1998 отримала кваліфікацію магістра за спеціальністю "Бізнес адміністрування" і спеціалізації "фінанси" Олд Домініон Університету (штат Вірджинія, США). З  листопада 2014 по серпень 2019-го – народний депутат України VIII скликання, була обрана до Верховної Ради за списком "Самопомочі". Протягом скликання обіймала посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і ЖКГ. Співзасновниця ТОВ "Інститут місцевого розвитку".

Міністр освіти і науки України – Ганна Новосад

1990 року народження. Освіта - Український гуманітарний ліцей при КНУ імені Тараса Шевченка і Києво-Могилянська академія.  Потім навчалася за кордоном, будучи стипендіаткою Фонду Відкритого Суспільства (Фонду Сороса) вступила до Університету Маастрихту в Нідерландах і через два роки отримала ступінь магістра з європейських студій. Працювала в Міністерстві освіти та обіймала посаду радниці міністра Сергія Квіта до 2014 року, а в грудні 2017 очолила управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН. Від грудня 2017 року - генеральний директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції.

Міністр охорони здоров’я України – Зоряна Скалецька

Навчалась у Києво-Могилянській Академії, де зараз працює заступником декана факультету правничих наук, та в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у Польщі. Також Скалецька очолює комісію з питань реформування системи охорони здоров'я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України. голова правління "Української медико-правової асоціації", член "Всесвітньої асоціації медичного права" і директор громадської організації Форум здоров’я. Головний експерт медичної групи Реанімаційного пакету реформ, експерт Центру підтримки реформ при Кабміні.

Міністр культури, молоді та спорту України – Володимир Бородянський

Народився 1974 р. на Львівщині. Закінчив фінансово-економічний факультет за фахом "Фінанси та кредит" Київського національного економічного університету.З 1998 року був комерційним директором газети "Московський комсомолець", а від 2000 року - керівник відділу з управління медіа-активами "Альфа-банку", куди входили "Новий канал" та "Наше радіо. З  2012 до 2018-го  очолював медіахолдинг StarLightMedia, Нині очолює  міністерство, яке поєднає в собі функції колишніх міністерств молоді і спорту, інформаційної політики та культури.

Міністр соціальної політики України – Юлія Соколовська

Народилася 1985 р. Здобула освіту в Київському національному економічному університеті та Об'єднаному віденському інституті. У 2016 здобула другу вищу освіту в Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Державне управління". У  2015-2016 рр. була директоркою Департаменту видатків бюджету соціальної сфери Міністерства фінансів, після того до 2017 очолювала департаменту з питань стратегічного планування та координації державної політики Секретаріату Кабінету Міністрів. Консультант в міністерстві фінансів. Також Раніше працювала керівником компонента реформи охорони здоров’я проекту USAID/Deloitte.

Міністр внутрішніх справ України – Арсен Аваков

Народився у січні 1964 р, Баку, Азербайджанська РСР.  У 1981-1982 рр. працював препаратором кафедри "Автоматизовані системи управління" Харківського політехнічного інституту. У 1988 році закінчив цей же інститут, отримавши кваліфікацію інженер-системотехніка.

Був депутатом Харківської облради, головою Харківської ОДА з 2005 по 2010 рік, а також народним депутатом України (2012-2014). Член Національної спілки журналістів України. Заслужений економіст України (2007). З грудня 2014 року  – міністр внутрішніх справ.

Міністр оборони України – Андрій Загороднюк

Народився 1977 р. Має дві вищі освіти:  які отримав в Оксфордському університеті (спеціальність — фінанси), а також Київському національному університеті (правознавство). У 2005 році Загороднюк заснував компанію Discovery Drilling Equipment, яка виробляє бурові установки. З початку російської агресії на Донбасі був громадським активістом та волонтером – його компанія надала українським бійцям «буржуйки» та машини швидкої допомоги. З 2015  до 2017-го був очільником проектного офісу реформ Міноборони. З 26 червня 2018-го є членом проектного офісу реформ Міноборони. Також був членом Наглядової ради "Укроборонпрому".

Міністр закордонних справ України – Вадим Пристайко

Народився 20.02.1970 р. У 1994 році закінчив Київський політехнічний інститут, а у 1998 - Українську академію зовнішньої торгівлі. Спочатку був співзасновником одного з перших українських інтернет-провайдерів та інтернет-видань — "Електронні вісті" (1993-1994 рр.).  З 1994 року йлшл діяльність була пов’язана з МЗС України. У 2007-му призначений заступником директора Департаменту НАТО МЗС України, долучившись до переговорного процесу щодо вступу України до НАТО. У 2009-му призначений на посаду радника-посланника та заступника голови дипломатичної місії посольства України в США. Через три роки –  Надзвичайним і Повноважним послом України в Канаді. Після завершення каденції два роки представляв Україну при Міжнародній організації цивільної авіації (ІКАО). У 2014-2017 роках був першим заступником міністра закордонних справ України - керівником апарату. Згодом був керівником  місії України при НАТО.

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України – Оксана Коляда

Народилася 4.09. 1980 р. у місті Волочиськ на Хмельниччині. У 2002 році закінчила Львівський інститут внутрішніх справ за спеціальністю правознавство, а в 2007 - отримала диплом магістра права в Львівському державному університеті внутрішніх справ. З 2003 до 2015 працювала в структурах МВС. У 2013 отримала сертифікат міжнародного тренінгового проекту "Жінка в поліції". Після цього до 2017 року Коляда служила у ЗСУ. Має звання полковника запасу.У 2017-му певний час була заступником Командувача АТО. Була призначена на посаду заступника міністра ветеранів в березні 2019 року Є співзасновником громадських організацій "Дім ветерана" та "Благодійній фонд Інформаційно-координаційний центр".Ззаймалась побудовою регіональних військових прес-центрів та навчанням військових журналістів. Має статус учасника бойових дій.

Міністр Кабінету Міністрів України – Дмитро Дубілет

Народився 27.05.1985 р. у Дніпропетровську. Займався розвитком порталу iGov, що має  боротись із корупцією та підвищувати ефективність роботи чиновників. Український бізнесмен, відомий IT-банкір, колишній IT-директор Приватбанку, співзасновник мобільного банку monobank. У липні цього року його призначили радником тимчасово виконуючого обов'язки глави Служби безпеки України Івана Баканова.

Джерела: Урядовий портал, Українська правда, ТСН, Фокус

Фото з відкритих інтернет-ресурсів