Новини
Україна
Новини Київської області
Технології

Нові норми безпеки метрополітенів почнуть діяти вже з вересня


Автоматичні установки розраховані на раннє виявлення пожеж, замикань, затоплень, обвалів тощо

Тепер під час проектування метрополітенів необхідно обов’язково влаштовувати автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій – для швидкого виявлення можливих загроз безпеці людей та оперативного реагування для їх уникнення. Нові Державні будівельні норми (ДБН) “Метрополітени”, в яких і міститься ця норма, вступають в дію з 1 вересня цього року,  повідомив Урядовий портал. Ці  ДБН розробило ДП “Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”. Вони замінять чинні ДБН, які діють з 2010 року і поширюються на проектування та будівництво нових, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення існуючих ліній, окремих споруд та пристроїв метрополітену.

“Ми живемо у той час, коли технології та рішення дозволяють оперативно і в автоматичному режимі виявляти можливі несправності та загрози, реагувати на надзвичайні ситуації. Це дуже важливо для безпеки людей. Тому звичайно, що такі системи у першу чергу використовуються на важливих та стратегічних об’єктах, у місцях великого скупчення людей тощо. Метро якраз одне з таких. Тому у нових ДБН щодо метрополітенів прописано обов’язкову вимогу – передбачати ці системи під час проектування нових або реконструкції існуючих станцій та інших споруд метро. Норма почне діяти у вересні”, зауважив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Насамперед автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій полягають в облаштуванні на об’єкті спеціальних датчиків контролю деформації будівельних конструкцій. Вони дають можливість автоматично виявляти загрози виникнення надзвичайної ситуації, скажімо, тріщину в стіні або ризик загоряння, а потім оперативно сповіщають про це на диспетчерський пункт. Крім цього, такі системи максимально виключають вплив людського фактора на виявлення загроз. Також у нових ДБН розширені вимоги до пожежної безпеки та пожежогасіння в метрополітенах. Так, оновлено і вдосконалено системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей, системи протидимного захисту та підпору повітря, автоматизації та диспетчеризації протипожежних систем.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів