#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

Нові дані про глобальну зміну клімату: останні чотири роки стали найтеплішими

02.04.2019 Бобрик Юлія 0

Всесвітня метеорологічна організація оприлюднила доповідь про стан глобального клімату у 2018 р. Такий звіт ВМО представляє щорічно з 1994 року.

Згідно з оприлюдненими даними, Останні чотири роки стали найтеплішими за всю історію спостережень. В свою чергу середня глобальна приземна температура в 2018 р. була приблизно на 1˚С вищою від цього показника в доіндустріальний базовий період.

Як повідомляли ІА «Погляд» раніше, в Україні наростають темпи глобального потепління. А в минулому році тему глобального потепління розглядали на світовому рівні, в ООН зазанчаили, що залишилося 12 років, щоб запобігти глобальним змінам клімату. Однак у людства все ще є шанс утримати підвищення температури на допустимому рівні.

Що ж до звіту ВМО за минулий рік, також зазначається, що глобальний середній рівень моря в 2018 р. продовжив зростання і був приблизно на 3,7 мм вище, ніж в 2017 р. Таким чином – він сягнув найвищого значення за всю історію спостережень. В свою чергу, протяжність арктичного морського льоду впродовж 2018 р. була значно нижчою від норми і сягала рекордно низьких відміток протягом більшої частини року.

Також в доповіді йшлося про те, що у минулому році  більшість стихійних лих, від яких постраждали майже 62 млн. осіб, були пов’язані з екстремальними погодними явищами. Цією проблемою наразі занепокоєні й в ООН. Як повідомляли в ІА «Погляд», глобальне потепління і забруднення навколишнього середовища привело до погіршення якості повітря, що негативно позначається на здоров’я мільйонів людей.