Німеччина надасть Україні зимовий пакет допомоги на €1,4 млрд
Німеччина 24 жовтня оголосила, що готує зимовий пакет допомоги Україні на 1,4 мільярда євро, в який зокрема увійдуть засоби протиповітряної оборони.
Про це написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про пакет допомоги на 6-му Німецько-українському економічному форумі в Берліні. Пакет призначений для зміцнення обороноздатності України та підтримки її інфраструктури протягом зими. Туди увійдуть передові системи протиповітряної оборони, такі як Patriot, Iris-T6 і GEPARD.
Глава уряду зазначив, що минулого тижня було також схвалено пакет підтримки енергосистеми обсягом 80 млн євро.
Шольц відзначив, що Україна змогла попри війну забезпечити роботу економіки, та назвав очікувані цифри економічного зростання обнадійливими. За словами канцлера, не випадково, що активними в Україні є майже 2 тисячі німецьких компаній.
"Той, хто інвестує в Україну зараз, інвестує в майбутнього члена ЄС", -
сказав канцлер і пообіцяв, що ФРН супроводжуватиме Україну на шляху реформ до членства в Євросоюзі.
Канцлер також закликав німецькі компанії у ФРН працевлаштовувати українців, адже багато хто з майже 1 млн біженців мають високу освіту та є працьовитими. Він закликав фірми краще інтегрувати українців.
Шольц підкреслив, що російський президент Володимир Путін помилився, коли думав, що зможе швидко завоювати Україну, але також тоді, коли вважав, що партнери України втомляться від підтримки.
"Ми підтримуватимемо Україну так довго, як буде треба. Разом з партнерами по ЄС, по G7 та багатьох інших країн ми не сумніваємося в нашій згуртованості та рішучості… Україна може покластися на Німеччину", -
запевнив політик.
Читайте також:
Візит Президента США Джо Байдена до Ізраїлю;
Військова допомога від США - Україні: на 325 млн доларів.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.