Новини
Україна

Ні ногою без дозволу: парламент посилив відповідальність за проникнення до ЧАЕС


Верховна Рада підтримала законопроєкт про збільшення покарання за незаконне відвідування зони ЧАЕС.

Фото: pixabay

Про це йдеться в законопроєкті №4156.

У зоні відчуження і зоні безумовного відселення почастішали випадки проникнення без відповідного дозволу або самовільного поселення у них, знищення, пошкодження чи перенесення знаків радіаційного забруднення.

Відзначається, що саме незаконне проникнення до Чорнобильської зони відчуження — один з вагомих чинників виникнення пожеж на цій території.

Отже, внесені такі зміни:

  • за самовільне проникнення в зону ЧАЕС, поселення там або пошкодження/знищення/перенесення знаків радіаційного забруднення каратимуть штрафом у розмірі 17 000—42 500 гривень або обмеженням волі на 1—3 роки;
  • за самовільне переміщення за межі зони ЧАЕС або дозиметричний контроль харчових продуктів штрафуватимуть на 17 000—42 500 гривень (натепер 850—1360 гривень), а також без змін залишається обмеження або позбавлення волі на 1—3 роки;
  • за придбання вказаних вище продуктів для збуту чи використання штрафуватимуть на 20 400—44 200 гривень (натепер 1190—1445 гривень), а також продовжує діяти покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі на 2—4 роки.

ІА “Погляд” повідомляв про підвищення пенсій для громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Ми розповідали також, що Рада ухвалила закон про корінні народи.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.