Керівники Ірпінської міської ради майстри замилювати очі. При нагоді, охоче розповідають про відкритість та прозорість. За урядування Карплюка — Христюка навіть робочі наради транслювали онлайн. Новини у соцмережах публікували під гаслом - відкритість це повага. Попри показушну прозорість, ірпінські керманичі забувають оприлюднювати документи на офіційному сайті, видавати ухвали опозиційним депутатам, та вказувати суми витрат на свої прожекти.
Проект «Відкритість рішень як засіб скорочення корупційних ризиків у громаді Приірпіння” стартував у вересні.
На початку жовтня експерти Українського незалежного центру політичних досліджень зафіксували порушення - відсутність у вільному доступі інформації про міський бюджет Ірпеня на 2018 рік.
Поза тим, саме 4 жовтня очільниця Ірпінської міськради вже вкотре похвалялася відкритістю влади. Того разу журналістам регіональних видань Київщини.
До речі, у поточному рейтингу “Трансперентісітіз” Ірпінь посідає лише 57 сходинку серед ста міст України. За відкритість інформації про роботу органів місцевої влади Ірпінь заслужив мізерних два з половиною бали із 10 можливих.
Вже 11 жовтня, після публікації новини на сайті Українського незалежного центру політичних досліджень та інформаційного запиту до Ірпінської міської ради, рішення про бюджет на 2018 рік оприлюднили.
Втаємниченість ухвал позбавляє виборців можливості контролювати дії міських посадовців.
Рішення міськради та інші документи, що мали б знаходитися у вільному доступі за 2016 — 2018 роки, фахівці незалежного центру політичних досліджень аналізуватимуть до весни 19 року.