Україна
Економіка

Не менше половини прожиткового мінімуму: Рада підняла мінімальний розмір аліментів

Законопроєкт про підвищення мінімальних аліментів має набрати чинності після того, як документ підпише президент і його опублікують.

Не менше половини прожиткового мінімуму: Рада підняла мінімальний розмір аліментів - зображення
Фото: pixabay

Відповідно до тексту законопроєкту № 3881, опублікованому на офіційному порталі парламенту, сукупний розмір аліментів, які стягуються на дитину з її матері чи батька, має становити 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 

Законопроєкт підтримали голосами 299 народних депутатів. У пояснювальній записці до документа зазначається, що ухвалення проєкту закону дозволить підвищити правові гарантії належної реалізації права на утримання дітей, які потребують матеріальної допомоги з боку платника аліментів, а саме повнолітньої працездатної особи, яка має необхідні для аліментування кошти.

Між тим, якщо місце проживання та перебування батьків невідоме, батьки ухиляються від аліментів або батьки не мають можливості утримувати дитину, то передбачається, що допомогу дитині надає держава.

У таких випадках на дитину призначається тимчасова державна допомога, розмір якої визначається з урахуванням матеріального стану сім'ї, в якій вона проживає, але не нижче 50% прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, Кабмін встановив механізм нарахування розміру аліментів, визначеного судом у разі їх стягнення державним, приватним виконавцем, зокрема, проведення індексації з наступного року після визначення розміру аліментів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.