Новини
Україна
Здоров'я

Не ласкаве сонечко: як захиститись від шкідливих променів


Фото: tn-express.dp.ua

Хоч ультрафіолетові промені і стимулюють секрецію вітаміну D, прямий їх вплив впродовж тривалого часу підвищує ризик захворювання на рак шкіри.

Міністерство охорони здоров'я ділиться порадами, як захистити себе та своїх дітей від сонячної небезпеки.

Світло і тінь

Знаходитись на сонечку доволі корисно. Однак в спекотні дні краще засмагати до 10 годин ранку. В час з 10 до 16 години краще перебувати у приміщенні або у затінку.

При цьому експерти радять обмежити перебування біля водойм, адже ті віддзеркалюють УФ-промені та збільшують ризик сонячних опіків. Небезпечними можуть бути і поверхні, які швидко нагріваються, наприклад, пісок.

Фото: Depositphotos

Панамки та окуляри

Під час прогулянок на сонці собі і дітям варто вдягати капелюшки чи панамки з широкими полями, які закриватимуть не тільки голову, а і вуха та шию. Не варто носити солом'яні капелюхи, адже вони пропускають промені. Натомість краще обрати убір з легкого полотна.

Надмірний вплив променів на очі у літньому віці може призвести до катаракти. Тож на прогулянки краще вдягати ще і темні окуляри із захистом проти ультрафіолетових променів груп А та В.

Фото: ukrhealth.net

Одяг та крем

Від УФ-променів захистить одяг темного кольору з бавовни. При цьому мокрі речі значно більше пропускають сонячні промені. Медики також радять дивитися на етикетки одягу: деякі бренди дають інформацію про рівень захисту від ультрафіолету, який для тривалих прогулянок має бути вищим за 15.

Фото: bbc.com

Перш ніж використовувати сонцезахисний крем для дитини, необхідно спершу протестувати його на невеликій ділянці шкіри. Якщо алергічних реакцій немає, слід намастити всі ділянки, не закриті одягом. Засіб для захисту від ультрафіолету повинен мати сонцезахисний фактор (SPF) не нижче 15.