#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Анонси
Вишгород
Культура
Україна-суспільство

Науковий онлайн-круглий стіл для дослідників гончарства

24.06.2020 Косянчук Інна 0

Вишгородський історико-культурний заповідник запрошує науковців, археологів, керамістів до обговорення теми «Гончарне виробництво середньовічного та ранньомодерного населення Наддніпрянщини».

Ілюстрація ВІКЗ

Захід присвячено Дню гончара. Про це повідомляє Вишгородський історико-культурний заповідник, зауважуючи, що у Вишгороді з княжих часів сформувалися непересічні керамічні традиції, адже місто було відомим гончарним центром, де функціонувало 250-300 горнів, один з яких дійшов до нашого часу і експонується у музеї давньоруського гончарства. Це єдина у Східній Європі збережена гончарна піч ХІ ст.

Дата наукового онлайн-круглого столу: 27 червня.

Онлайн-круглий стіл, у якому всі, хто досліджує гончарну справу, зможуть обмінятися досвідом, своїми науковими напрацюваннями, провести фахову дискусію за такими напрямками:

-технологічні аспекти виготовлення середньовічної та ранньомодерної кераміки;

-гончарні горни та їх еволюція;

-асортимент гончарної продукції: будівельна кераміка, дрібна пластика;

-організація гончарного виробництва.

 Тези доповідей можна надсилати на адресу [email protected]

 Тези доповідей обсягом 3–5 сторінок заплановано видати окремою збіркою.

Телефон для довідок: 096-481-27-02, Бібіков Дмитро.

Як повідомляв "Погляд", 15 червня Вишгородський історико-культурний заповідник і Український культурний фонд підписали договір щодо реалізації національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», у якому задіяні Київська, Житомирська та Рівненська області.