Науковий онлайн-круглий стіл для дослідників гончарства
Вишгородський історико-культурний заповідник запрошує науковців, археологів, керамістів до обговорення теми «Гончарне виробництво середньовічного та ранньомодерного населення Наддніпрянщини».
Захід присвячено Дню гончара. Про це повідомляє Вишгородський історико-культурний заповідник, зауважуючи, що у Вишгороді з княжих часів сформувалися непересічні керамічні традиції, адже місто було відомим гончарним центром, де функціонувало 250-300 горнів, один з яких дійшов до нашого часу і експонується у музеї давньоруського гончарства. Це єдина у Східній Європі збережена гончарна піч ХІ ст.
Дата наукового онлайн-круглого столу: 27 червня.
Онлайн-круглий стіл, у якому всі, хто досліджує гончарну справу, зможуть обмінятися досвідом, своїми науковими напрацюваннями, провести фахову дискусію за такими напрямками:
-технологічні аспекти виготовлення середньовічної та ранньомодерної кераміки;
-гончарні горни та їх еволюція;
-асортимент гончарної продукції: будівельна кераміка, дрібна пластика;
-організація гончарного виробництва.
Тези доповідей можна надсилати на адресу bibikov-@bigmir.net
Тези доповідей обсягом 3–5 сторінок заплановано видати окремою збіркою.
Телефон для довідок: 096-481-27-02, Бібіков Дмитро.
Як повідомляв "Погляд", 15 червня Вишгородський історико-культурний заповідник і Український культурний фонд підписали договір щодо реалізації національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», у якому задіяні Київська, Житомирська та Рівненська області.