Новини
Україна
Суспільство
Культура
Події

Нацбанк віддав столітню скрипку музикантам


 З 1998 року у фонді культурних цінностей Національного банку зберігався інструмент роботи італійського майстра Гаетано Парескі.

Фото НБУ

У Державній скарбниці НБУ понад 20 років зберігається старовинна скрипка, яку створив італійський майстер Гаетано Парескі (Gaetano Pareschi) у 1918 році. Про це повідомила установа на своїй Фейсбук-сторінці, зауваживши, Нацбанк купив інструмент для того, щоб він там просто лежав.

«Скрипку було придбано ще у далекому 1998 році для поповнення фонду культурних цінностей Національного банку. У ті часи Національний банк якраз почав працювати над формуванням колекцій, що згодом «виросли» у Музей грошей та експозицію Державної скарбниці. І от нарешті поневіряння скрипки закінчилися. Адже Національний банк неухильно тримає курс на позбавлення від неключових функцій та активів», повідомляє НБУ. І зазначає, що НБУ безоплатно передає скрипку до Державної колекції музичних унікальних (смичкових) інструментів, яка є структурним підрозділом Державного підприємства «Національний будинок органної та камерної музики України». Адже це збереже чудовий інструмент та збагатить українську колекцію унікальних смичкових інструментів. І це точно краще, ніж продати цю скрипку за невисоку вартість.

Щоправда, деяке здивування викликало повідомлення НБУ про те, що столітня скрипка «не є культурною цінністю та не має художньої, історичної чи меморіальної вартості». Втім, в НБУ пояснили: «Про це йдеться у експертному висновку, який ми робили нещодавно. Але ми теж згодні з тим, що ця скрипка - гарний інструмент і принесе велику користь талановитим музикантам».

І повідомили, що нині скрипка - у доброму стані, і її зможуть брати в оренду музиканти, які не мають коштів для придбання власного музичного інструменту. Отже, можливо, скоро почуємо звучання старовинної скрипки, яка понад 20 років зберігалась в НБУ.

Як повідомляв "Погляд", Нацбанк хоче навчити українців протидіяти платіжному шахрайству.