#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Довкілля
Здоров'я
За кордоном

Натренували: собак навчили виявляти коронавірус

29.07.2020 Бобрик Юлія 0

Собаки змогли визначити інфікованих коронавірусом з точністю майже 83%.

Фото: pixabay.com

Результати дослідження були опубліковані в BMC Infectious Diseases.

Нагадаємо, у квітні «Погляд» писав про те, що вчені збираються навчити собак винюхувати коронавірус у людей. Проте тоді вчені ще не знали, чи має COVID-19 специфічний запах, а отже, чи є потенціал використання собак в боротьбі з пандемією коронавірусу.

Пола Джендрні з колегами з Університету ветеринарної медицини Ганновера вирішили перевірити, чи можливо використовувати собак для запобігання поширенню COVID-19 у місцях великого скупчення людей, наприклад, в аеропортах або на стадіонах.

Для участі в експерименті вчені взяли вісім собак. Тваринам знадобилося два тижні, щоб звикнути до автоматизованої тренувальної системи, і ще сім днів - для навчання.

В результаті собаки навчилися розрізняти зразки інфікованих (позитивних) та незаражених (негативних) осіб із середньою діагностичною чутливістю 82,63%. Під час «фінального іспиту» тваринам потрібно було розпізнати 1012 зразків. Собаки вказали правильно на 157 інфікованих та 792 незаражених осіб.

На думку вчених, ці дані свідчать про те, що тепер у людства є ще один надійний метод скринінгу інфікованих SARS-CoV-2 людей.

Нагадаємо, днями стало відомо, що у США стартували масштабні випробування вакцини.