Новини
Всесвіт

NASA планує дослідити гравітаційні хвилі в атмосфері Землі за допомогою МКС


Вчений Джефф Форбс працює над дослідницьким проектом для МКС, мета якого допомогти людству краще зрозуміти і прогнозувати умови на кордоні з космосом.

Йдеться про експеримент щодо атмосферних хвиль (AWE), який фінасує НАСА, для аналізу гравітаційних хвиль в області верхніх шарів атмосфери, які можуть викликати збої в радіозв'язку та супутникового зв'язку, а також GPS – ключових інструментах для безпечного польоту літаків і кораблів.

Перебуваючи на Міжнародній космічної станції, AWE зосередиться на яскравих випромінюючих шарах в атмосфері Землі, які називаються повітряним світінням, щоб визначити, яка комбінація сил управляє космічною погодою в верхніх шарах атмосфери.

Колись вважалося, що на цей регіон впливає тільки ультрафіолетове випромінювання і частки сонця, але більш пізні аналізи показали, що гравітаційні хвилі, які генеруються погодними умовами на Землі, також впливають на нього.

Минулі дослідження цього явища проводилися, але в основному з землі, на МКС це планується вперше.

«Чимало енергії та імпульсу від земної погоди – грози, урагани – переносяться в цю область. Це перетин космічної погоди і погоди Землі», – зазначив Джефф Форбс, заслужений професор аерокосмічних наук. – «На Землі ви можете проводити вимірювання тільки в безхмарні ночі і тільки в межах невеликої ділянки неба прямо над обладнанням. Якщо дивитися з МКС, то через чотири дні ми можемо намалювати картину 85% земної кулі».

Після запуску обладнання AWE дозволить створити глобальну карту характеристик гравітаційних хвиль і того, як ці хвилі відповідають наземним джерел, таким як тропічні шторми і конвекція.