Новини
Всесвіт

НАСА оновило всесвітньо відому світлину «блідо-блакитної крапки», що зробив Voyager1


Земля займає крихітне місце у величезному Всесвіті – про це знають всі. Але наскільки наша планета маленька – важко уявити. 14 лютого 1990 року космічний корабель НАСА Voyager 1 подарував нам світлину, що раз і назавжди змінила наше уявлення про планету. Цього року в космічному агентстві вирішили оновити фото «віддаленої Землі» і зробили «Сімейний портрет Сонячної системи».

На світлині 30-річної давнини Земля видніється як крихітна пляма з сонячними променями, що б'ють по всьому кадру. Космічний корабель, запущений в 1977 році, в той час знаходився на відстані 6 мільярдів кілометрів від Сонця.

На честь 30-річчя зображення НАСА оновило зображення, яке всі прозвали свого часу «блідо-блакитна крапка».

«При оновленні знімка використовувалося сучасне програмне забезпечення та методи обробки зображень», – йдеться в повідомленні НАСА.

НАСА відключило систему камер Voyager 1 для економії енергії незабаром після зйомки серії фотографій, яку назвали «Сімейний портрет Сонячної системи».

Довідково:
Назва «блідо-блакитна точка» походить від однойменної книги 1994 року астронома Карла Сагана.
«Це тут. Це дім. Це ми. На ньому все, кого ви любите, всі, кого ви знаєте, все, про кого ви коли-небудь чули, кожна людина, яка коли-небудь була, прожила своє життя», – написав Саган.

Всі ці роки Вояджер все ще досліджує Всесвіт. Він перейшов в міжзоряний простір у 2012 році.

Нагадаємо, нещодавно існувала ймовірність, що Земля може втратити один з «Вояджерів».