Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Направити прибутки від активів рф на зброю для України: пропонує Урсула фон дер Ляєн (ВІДЕО)

Президентка Європейської комісії повідомила, що Євросоюз відкриє у Києві Офіс з оборонних інновацій. Це допоможе вивчати досвід, який Україна набула на полі бою з російським агресором.

Європейський союз повинен розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів на користь України, зокрема, й на закупівлі військового обладнання.

Про це заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, цитує The Guardian.

Очільниця ЄК зробила таку заяву на засіданні в Європейському парламенті в Страсбурзі сьогодні, 28 лютого.

"Настав час почати розмову про використання прибутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України".

Таким чином фон дер Ляєн закликала Європейський Союз робити більше в оборонній політиці.

"Не може бути сильнішого символу та більшої користі для цих грошей, ніж зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя".

У своїй промові фон дер Ляєн також представила нову європейську стратегію промислового захисту, яку її комісія представить найближчими тижнями. Вона заявила, що однією з її головних цілей буде надання пріоритету спільним закупівлям.

"Європа повинна прагнути розвивати й виробляти наступне покоління переможних у боях оперативних сил і засобів".

Голова ЄК підкреслила, що "це означає турбонаддув наших оборонно-промислових потужностей у найближчі п'ять років".

Окрім того, як повідомляє Reuters, фон дер Ляєн заявила, що загроза війни для ЄС "може бути не неминучою, але це не неможливо".

"Ризики війни не повинні бути перебільшені, але до них слід бути готовими, і це починається з нагальної потреби у відновленні, поповненні, модернізації збройних сил держав-членів".

Президентка Європейської Комісії сказала, що більші зусилля Європи в галузі оборони не зменшать потреби в альянсі НАТО.

"Насправді, більш суверенна Європа, особливо в питаннях оборони, є життєво важливою для зміцнення НАТО".

Що відомо про передачу конфіскованих російських активів Україні

Як відомо, СБУ впродовж 2022-2023 років і станом на початок серпня арештували активи російських бізнесменів, які фінансують війну, на майже 190 мільярдів гривень.

Окрім того, партнери України поспішають узгодити план конфіскації 300 мільярдів доларів заморожених російських активів. На даний час США запропонували робочим групам "Групи семи" вивчити шляхи, як це зробити.

А вже 24 лютого країни Групи семи (G7) 24 лютого оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.

Також Сполучені Штати Америки вперше в історії передали Естонії конфісковані російські активи, які будуть спрямовані на підтримку України.

До того ж Рада ЄС затвердила постанову, що відкриває шлях до ухвалення рішення щодо використання прибутку від заморожених активів рф для України.

Читайте також: