Новини
Новини Київської області
Київ

"Намір": Про злочини геноциду росії проти України виставка у музеї Голодомору (ВІДЕО)

Експозиція націлена на доведення наміру вчинити злочин у 1932-1933 роках і в наш час.

Сьогодні, 23 листопада 2023 року в Національному музеї Голодомору-геноциду відкрилася виставка "Намір".

Експозиція пропонує подивитися на факти Голодомору та злочини росіян, вчинені в Україні під час повномасштабного вторгнення протягом 2022–2023 років, через концепцію злочину геноциду, в якій ключове значення має доведеність спеціального наміру.
Ця виставка підготовлена Національним музеєм Голодомору-геноциду в партнерстві з Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України за підтримки Фонду Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

"Зараз ми хочемо, щоб те, що стало причиною Голодомору 90 років тому, і те, що є причиною знищення українців на окупованих територіях, не повторилося", —

т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв

Мета Музею Голодомору, за його словами, полягає в тому, щоб правильно й доступними формами доносити трагічну інформацію про Голодомор-геноцид до сьогодення, до людей, які живуть зараз.

"Молодь має відчувати повагу до тих, хто вистояв і виборов своє право на життя, опирався ворогу".

"Сильними ми будемо тоді, коли будемо розуміти причини, робити правильні висновки і формувати свої власні внутрішні наративи".

Росія завжди заперечувала Голодомор. Це свідчить про те, що вона не полишала наміру повторити геноцид проти українців. І з часом від заперечень перейшла до реалізації цього наміру, розпочавши в лютому 2022 року проти України широкомасштабну війну, що супроводжується численними вбивствами та насиллям проти цивільних українців. Ці дії мають ознаки геноциду, на чому наголошують юристи та історики.

Відвідувачі виставки зможуть побачити спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, хрести з масових поховань в Київській області та Ізюмі, щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка, листи російських школярів із закликами вбивати українців і російські підручники з Куп’янська.

Також можна буде дізнатися про історію дитини, яка повернулася до України після російського викрадення та багато іншого.

А відеоінсталяції детально покажуть, як розвивався намір винищення українців — від слів до дії, а також нададуть експертні пояснення правових аспектів злочину геноциду.

Нагадаємо, в Галереї протестного мистецтва представлена виставка "Хроніки евакуації". Яка формувалася від квітня 2022 року командою Благодійного фонду "Схід SOS". Головними експонатами є світлини з виїздів бригад у прифронтові населені пункти. Вони зроблені у Дніпрі, Покровську, Краматорську, Часовому Ярі, Бахмуті, Лимані, Авдіївці, Херсоні, Гуляй-Полі, Умані та на Сумщині.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.