Новини
Україна
Буча
Культура

Найдорожчим Новий рік буде для жителів Бучі - Рух ЧЕСНО


Святкова площа у Бучі, фото ІА "Погляд"

Рух ЧЕСНО проаналізував, які суми на святкування Нового року витратили з бюджетів міст України у розрахунку на одного жителя.

Виявилося, що коштуватиме воно від 90 тис. грн до 12,3 млн грн. У деяких містах святкуватимуть "на широку ногу", а в інших - навіть ялинку не встановлюватимуть, а всі заходи перенесуть в онлайн-формат.

Буча. Найдорожчим, за даними ЧЕСНО, виявилося святкування Нового року для жителів цього міста на Київщині. Тут місцева влада передбачила на підготовку до новорічних свят, встановлення ялинки, ілюмінацію та інші заходи майже 4 млн грн.

Ялинка у Бучі, фото ІА "Погляд"

"З огляду на те, що в Бучі проживає менше 37 тис. виборців, кожен бучанець заплатив за таке святкування майже по 108 грн. Кілька років тому Буча вже витрачала півмільйона на гірлянди. Тоді найдорожчою була ялинка в Ірпені", - зазначає ЧЕСНО.

Ілюмінація у Бучі, фото Бучанської міської ради

Маріуполь. Тут виділили 12,3 млн грн - по 28,3 грн в розрахунку на одного жителя. Саме на таку суму провели закупівлі товарів і послуг через електронну систему Prozorro. Придбання новорічної ялинки обійшлося у 3,5 млн гривень, а на організацію святкувань у різних локаціях міста уклали договорів на 7,5 млн гривень. Та, як зазначили у відповіді на запит Руху ЧЕСНО, “у зв’язку з карантинними нормами наразі усі масові заходи, концертні програми та активності відмінені. З огляду на це укладені договори будуть переглянуті та зменшені”.

Ялинка у Маріуполі

Дніпро. Тут на придбання двох ялинок, новорічне освітлення центральної площі та вулиць виділили 5 млн — лише по 5 грн з людини. За інформацією сайту Prozorro, одна ялинка за 2 млн грн буде розташована в районі парку ім. Лазаря Глоби. Вартість головної ялинки міста, що на площі Героїв Майдану, — 3 млн грн. Сума включає послуги з монтажу ілюмінаційного обладнання, світлових конструкцій та прикрас на площі Героїв Майдану та центральному проспекті міста.

Вінниця. Цьогоріч місто буде без ялинки, а всі свята проходитимуть онлайн. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Вінницької міської ради у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. Як писали ЗМІ, у 2019 році вінницька ялинка встановила національний рекорд як найвища металоконструкція — її висота була 29 м. На її придбання витратили 196 тис. гривень. Цьогоріч святкування обійдеться місту у 490 тис. грн. В цю суму входять такі статті витрат як подарунки для дітей пільгових категорій та учасників новорічно-різдвяних заходів онлайн. Крім того, місто прикрасять ілюмінаціями та гірляндами.

Графіка Руху ЧЕСНО

Запоріжжя. Через карантинні обмеження міська рада відмовилась від святкувань, проте головну новорічну ялинку встановили, не купуючи нової, та прикрасили вулиці. На запит Руху ЧЕСНО Запорізька міська рада відповіла, що у січні заплановано витрати на свята 610,1 тис. грн. А ось кошти на демонтаж закладені у бюджеті вже на 2021 рік, і їх сума невідома. На подарунки дітям Запорізька міська рада виділила 300 тис. грн. Запорізька ОДА навіть відмовилась від встановлення ялинки та ковзанки на головній площі міста — Фестивальній, як це було минулого року. Запоріжці ж встановили на площі свою ялинку, яка вже стала мемом у соцмережах із підписом “ялинка, на яку ми заслуговуємо у 2020 році”.

Запоріжжя, “ялинка, на яку ми заслуговуємо у 2020 році”

Найдешевше. Найменше коштів на святкування виділили у Львові, Хмельницькому, Рівному, Івано-Франківську та Херсоні. Там підготовка до свят обійдеться жителям менш ніж в 1 грн на особу. У Львівській міськраді на запит Руху ЧЕСНО відповіли, що до основних статей витрат на новорічні та різдвяні свята у 2020 році відноситься встановлення міської ялинки та забезпечення культурно-мистецької програми з нагоди святкування новорічних та різдвяних свят. Загальна сума склала 174 тис. грн.

Фото з фейсбук-сторінки різдвяного ярмарку у Хмельницькому

Найменші суми з усіх 18 міст, інформацію щодо яких дізнався Рух ЧЕСНО, передбачили у Хмельницькому — 105 тис. грн на новорічні та різдвяні свята, та у Херсоні — 90 тис. грн, з яких 55 тис. грн — на театральні вистави для дітей, все інше — на сувенірну продукцію.

Більше про суми витрат на святкування Нового року у містах України читайте ТУТ.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв про те, що українська ялинка опинилася у рейтингу 10 найкрасивіших у Європі.

Також ми розповідали, що капелюху із «головної» ялинки знайшли нове призначення.