Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство

На які сфери Мінкульт передусім планує розподілити кошти


Розроблена програма, що дозволяє використати наданий державою 1 млрд грн додаткового фінансування на потреби культурної галузі.

фото з відкритих джерел

Про це на своїй сторінці повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Далі він надав пояснення, куди саме будуть спрямовані кошти.

Український культурний Фонд і 590 млн грн

З 30 липня по 14 серпня відкрита подача заявок на грантову програму «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». Оголошення переможців відбудеться наприкінці вересня. Початок фінансування – з жовтня і до кінця 2020 року. Деталі за посиланням.

Перший пітчинг патріотичних серіалів і 100 млн грн

До кінця року основна увага приділятиметься виробництву серіалів патріотичного спрямування. З українськими акторами та українськими наративами. У важкий карантинний та посткарантинний період попит глядачів зростає саме на телевізійний продукт. Це рішення дозволить підтримати кіноіндустрію та запропонувати глядачеві те, що йому подобається. Початок конкурсу – у другій половині вересня.

Держкіно і 50 млн грн

Наприкінці вересня розпочнеться конкурс на грантову підтримку підготовки кінопроектів до знімального періоду. Тимчасова швидка форма у кризовий час допоможе на підготовчому етапі – розробці сценарію, сторіборду, тізеру. Далі з цим «стартовим пакетом» можна подаватися на вітчизняному чи на зарубіжний кіноринок для залучення інвестицій на реалізацію кінопроекту.

Український інститут книги і 150 млн грн.

Планується оголошення конкурсу на програму грантів через УІК на початку вересня.

110 млн грн підуть на нагальні потреби, а саме на розроблення електронного ресурсу культурної спадщини та культурних цінностей, на відшкодування збитків та покриття потреб закладів культури сфери підпорядкування міністерства під час карантину. Мова йде про оплату комунальних послуг, пожежної безпеки та охорони, закупівлю засобів індивідуального захисту.

Раніше Погляд повідомляв, як Держкіно та Довженко-Центр пояснили свої позиції щодо відсутності фінансування.