Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Вода

На Вишгородщині знищили рибальські знаряддя браконьєрів з усієї Київщини


Довжина заборонених сіток, якими користувались порушники, склала майже три кілометри

Вилучені у браконьєрів заоборонені знаряддя вилову риби час від часу утилізують. Цього разу захід з утилізації відбувся 12 грудня. Знищення відбувається, за термінологією Київського рибоохоронного патруля, механічгим шляхом, а попрості – сітки рубають сокирою.

«Вилучені у порушників заборонені знаряддя лову передаються на склад конфіскованого майна і до рішення суду зберігаються як доказова база. При винесенні постанови суд вирішує, що робити з ними – повернути порушнику або знищити. Наразі значна кількість адміністративних справ все ще перебуває на розгляді в судах і ми чекаємо на їх рішення», - розповів заступник керівника Олег Баздуганов.

Цього разу "сіткорубам" довелося потрудитися. Загальна довжина утилізованих сіток склала 2 757 метрів. Загалом же було знищено 130 одиниць браконьєрських знарядь: 77 сіток, 15 ятерів, по 10  «павуків» та колючих знарядь для вилову методом багріння («драчів»), 8 «екранів», 4 косинки, 2  «парашути» та по 1 неводу, волоку, ості та пастку «зонт».

«Знищувалися знаряддя лову, вилучені у порушників протягом 2017 - 2019 років та відповідно до актів безхазяйного майна. Ліквідація здійснювалась шляхом приведення сіток у непридатність – рубанням та різанням. Знищення відбулося за участі представників Київського рибоохоронного патруля, відділу погашення боргу Вишгородського управління ГУ ДФС у Київській області, Управління фінансів Вишгородської районної державної адміністрації Київської області та Вишгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області», зауважує Київський рибоохоронний патруль.

І звертає увагу, що у порушнинів не лише відберуть сітки, а й притягнуть до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Цяа стаття передбачає  штрафу у розмірі від 340 до 680 грн, звичайно ж, із з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.А за незаконне зайняття рибним промислом, яке, до того, завдає істотної шкоди, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Це може бути штраф від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі дії, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби - передбачений штраф у розмірі 3400 – 6800 грн чи обмеженням волі на термін до трьох років, або позбавленням волі на той самий термін з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.