Новини
Новини Київської області
Акції
Вишгород
Суспільство

На Вишгородщині відкрито виставку «Афганістан – без права на забуття»


У Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід вшанування пам’яті та подвигу воїнів – «афганців»

Учора, 15 лютого, згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 р. відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На Вишгородщині у цей день і напередодні відбулися заходи вшанування учасників тих воєн.

Зокрема, напередодні 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід вшанування пам’яті та подвигу воїнів – «афганців» та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття».

«Все далі і далі відходить у минуле далекий лютий 1989 року, коли колони радянської бронетехніки пройшли свій останній маршрут кам’янистою дорогою пораненого війною сурового краю. Через пекло Афгану пройшло понад 600 тисяч радянських солдатів. Неповоротні людські втрати склали 14532 особи, Україні Афганістан «коштував» 3380 життів молодих хлопців. Ще 3560 українців назавжди залишились інвалідами. Перед початком заходу було проведено поминальний молебень у Каплиці Пам’яті настоятелем храму Святого Ярослава Мудрого отцем Олегом. Каплицю Пам’яті побудував воїн-афганець села Нові Петрівці Прокопів Ярослав Михайлович на своєму подвір’ї на честь загиблих побратимів», повідомив Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році».

У пам’ятному заході взяли участь представники КОДА, владних структур Вишгородського району, воїни-«афганці», учасники АТО, школярі. Учасники заходу наголосили, що священною є пам'ять про героїзм та мужність який проявили при виконанні інтернаціонального обов'язку, готовність платити найдорожчу ціну - своє життя. Також учасники заходу звернули увагу на те, що багато учасників війни в Афганістані стали добровольцями, що захищають цілісність та незалежність України на сході. На знак вшанування пам’яті воїнів-«афганців№ було покладено квіти до Пам’ятного знаку «Могила Невідомого солдату» на території музею.

Фото Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році»