Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Кримінальні новини

На Вишгородщині ліквідовано незаконну АЗС


Прокуратура вилучила резервуари для зберігання скрапленого газу, насосні станції та автозаправні колонки

Чергову нелегальну автозаправну станцію з ініціативи правоохоронців демонтовано у Вишгородському районі. Зокрема, як інформував «Погляд», у травні було демонтовано чотири таких об’єкти в районному центрі. Тепер же зникли «газові нелегали»  у селі Нових Петрівцях. Про це повідомила прокуратура Київської області. «У ході досудового розслідування кримінального провадження, Вишгородським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури спільно із Вишгородським РВ ГУ ДСНС в Київській області та ГУ Держпраці в Київській області проведено санкціонований огляд та вилучення обладнання підвищеної небезпеки на незаконній АЗС в селі Нових Петрівцях Вишгородського району Київської області. Вилучено резервуари для зберігання скрапленого газу, насосні станції та автозаправні колонки для відпуску скрапленого газу. До суду скеровано клопотання про арешт вилученого майна. Досудове розслідування за ч. 1 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України триває», йдеться в повідомленні.

Незаконні газові заправки – ласий шматок для ділків, які хочуть швидко «качати» гроші, чи то пак викачувати їх з кишень споживачів. Встановити їх у піратський спосіб, кажуть фахівці, коштує приблизно 20 тисяч доларів, встановлення займає кілька годин, а окупність становить від півроку до року. Те, що від діяльності цих заправок не надходять належні кошти до бюджетів (до 35% плати акцизу й ПДВ) – одна біда. Те, що там газ здебільшого неякісний, і навряд чи ваша автівка вам за такий «харч» подякує – біда друга. Недолив – третя. Як свого часу писав «Погляд», на таких заправках близько 20% йде недоливу, на чому власники модулів заробляють. А найсерйозніша біда таких заправок – те, що вони несуть реальну загрозу всьому оточенню. В абсолютному виграші тільки їхні власники. Однак -- до пори, до часу.

 «Зазначимо, що підпільні автозаправки здійснюють реалізацію скрапленого газу без оформлених належним чином дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на використання устаткування для зберігання і реалізації пального. Окрім того, функціонування нелегальних АЗС призводить до забруднення земель, атмосферного повітря, створює загрози життю і здоров’ю громадян», зауважують у прокуратурі Київської області, і звертають увагу, що правоохоронці вжили заходів щодо попередження створення небезпеки життю та здоров'ю населення, запобіганню шкоди довкіллю під час функціонування автозаправних станцій.