Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси
Україна-суспільство
Київ

На SEMINARIUM говоритимуть про наслідки Голодомору


Завтра, 25 лютого, фахівці дискутуватимуть тему «неопрацьованої травми», викликаної геноцидом Українського народу, яка  згубно впливає на особистісний розвиток людини

Травма голоду: забути чи здолати? – такою буде дискусійна тема чергового засідання  SEMINARIUM

Дата дискусії: 25 лютого

Початок: 15:00

Локація: м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 4, конференц-зала Інституту історії України НАН України, Ауд. 615 (6-й поверх)

Вхід вільний.

«Науковці стверджують: «неопрацьована травма» згубно впливає на особистісний розвиток людини, а наслідки травматизації можуть позначатися й на нащадках. Чому важливо знати, пам’ятати і говорити про Голодомор – геноцид Українського народу, і чому забуття, замовчування, заперечування і дереалізація не є ліками від травми – це та інші важливі питання обговорюватимемо з психологами на черговому засіданні програми Seminarium, йдеться у повідомленні.

Фахівці обговорюватимуть такі нюанси:

 якими є психологічні наслідки Голодомору, як це трагічне явище вплинуло на психіку його безпосередніх свідків, жертв і винуватців?

 міжпоколіннєва (трансґенераційна) передача психологічної травми Голодомору: прояви, способи подолання

 особливості сприйняття концепту «хліб» свідками Голодомору та їхніми нащадками (попередні результати емпіричного дослідження, 2019)

 здолати травму і стати сильнішими: поради психологів, як краще розповідати школярам про Голодомор та інші травматичні події історичного минулого

Запрошені експерти: Ірина Євченко (кандидатка психологічних наук, доцентка Кафедри психології і педагогіки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова), Андрій Маслюк (кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Лабораторії психології навчання ім. І. О. Синиці Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПНУ)