На Переяславщині звільнили всіх працівників закладів культури
А це майже 110 людей.
Причиною цього стала ліквідація Переяславського району.
Про це розповіла Любов Рубан, голова профспілки працівників культури, ексметодистка РБК у коментарі Переяслав Сіті.
Жінка зазначила, що наказ завідувача сектору культури, молоді та спорту Переяслав-Хмельницької РДА про ліквідацію закладів був виданий для ознайомлення колективам ще 4 листопада. Однак його ніхто з працівників не підписав, бо їм так і не пояснили перспективи подальшого працевлаштування.
« Як голова профспілки я написала офіційні звернення щодо цього на ім’я завсектору Віталія Біденка і міського голови Вячеслава Саулка. Відповіді так і не отримала – ні письмової, ні усної.
Коли створювалися Студениківська та Дівичківська ОТГ, їм передали всі будівлі закладів культури і туди ж перейшли на роботу їхні спеціалісти – з цим не було проблем. Тепер же працівників клубних закладів та бібліотек сіл, що залишилися, просто звільнили й видали на руки трудові книжки. На жаль, далеко не всім їм запропонували роботу в нових громадах – Переяславській, Циблівській, Ташанській», - наголосила Любов Іванівна.
Вона також розповіла, що більшість на цих посадах були молоді люди. Їх образило найбільше те, що ніхто з керівництва не зібрав їх на якусь підсумкову зустріч, не поговорив по-людськи.
Після укрупнення Бориспільського району, до складу якого увійшла Переяславщина, юридично правонаступником усього її майна, прав та обов’язків стала Бориспільська районна рада. Відтак вирішення питань щодо подальшої долі цих закладів як юридичних осіб, а також колективів – у компетенції новообраної Бориспільської райради.
Т.в.о. начальника відділу культури міськради Переяслава Вікторія Гуріна розповіла, що саме Бориспільська районна рада прийняла рішення про ліквідацію РБК та бібліотечної системи як юридичних осіб та звільнення всіх працівників.
Жінка також зауважила, що на сесії Переяславської міської ради ще 24 грудня було ухвалено рішення про створення нового комунального закладу громади – Переяславської публічної бібліотеки. Затверджено її статут, штат, оголошено конкурсний відбір на посаду директор, який вже і буде набирати штат.
«На сесію міськради 21 січня виноситься питання про затвердження акту прийому-передачі приміщення РБК.
Водночас на цій сесії розглядатиметься проєкт рішення про реорганізацію міського Народного центру культури «Зустріч». Надалі він називатиметься Переяславський центр культури і мистецтва. Так само буде оголошено конкурс на посаду директора, і після затвердження він набиратиме працівників.
Однозначно до штату зарахують керівників народних колективів, які працювали при РБК, та частину інших його працівників. Будівля РБК перейде в управління міського відділу культури, а колективи, які там працювали, надалі продовжать роботу. Звісно, що на весь цей процес потрібен певний період часу», - запевнила Вікторія Гуріна.
«Погляд» пиcав, що твір вишгородської письменниці – у шорт-листі рейтингу «Книжка року»
Нещодавно «Погляд» повідомляв, що стало відомо, які пам’ятні дати та ювілеї відзначатимемо у 2021 році
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.