Новини
Новини Київської області
Бровари
Суспільство
Київщина-суспільство

На молитовному сніданку у Броварах говорили про булінг та мобінг: шукали шляхи вирішення конфліктів в школі


Однією з функцій ГО «Духовність» згідно статуту є протидія негативним явищам в суспільстві.

67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) протягом останніх трьох місяців. 24% дітей стали жертвами булінгу, і 48% з них нікому не розповідали про ці випадки.

Під час обговорення

Тому на останньому молитовному сніданку духовні лідери, депутати, працівники мерії, батьки та освітяни обрали темою обговорення: "Булінг та мобінг".

З метою протидії булінгу в школах створено інститут освітнього омбудсмена, офіс якого розробляє пропозиції та рекомендації для батьків та вчителів.

Олег Панчиняк

Під час молитовного сніданку о. Олег Панчиняк (УГКЦ) наголосив, що, не зважаючи на незвичну та нову вимову таких слів, як «булінг» та «мобінг» - проблема стара, як світ. Зло з’явилося, коли людина припинила чути Бога.

Андрій Саук

Депутат Броварської міської ради Андрій Саук сказав, що випадків буллінгу і мобінгу в суспільстві набагато більше, ніж ми знаємо. Більшість жертв хочуть про ці випадки якнайшвидше забути. І зовсім не вірять в покарання кривдників. І лише насправді дикі ситуації, коли просто неможливо приховати подібні випадки, суспільство сколихує хвиля гніву і обурення. Не бажання розібратися в причинах. Не думки про попередження подібних випадків в майбутньому.

Суспільство глибоко травмоване війною на сході. Агресія присутня у спілкуванні дітей і батьків, педагогів і дітей, батьків і педагогів. Насправді, безагресивна, неначильницька комунікація взагалі не притаманна сьогоденню. Тому з великим подивом ми сьогодні зустрічаємо прояви звичайного людського ставлення: захистив слабшого, допоміг ближньому, привітався з сусідами, поділився з нужденним. Але людське ставлення тому і називається людським, що людина вважається вінцем, творінням Божим. Це складно, але кожен з нас може поводити себе по-людськи незважаючи на обставини. Але, закінчив він свій коментар, доброзичливе ставлення до людей – це і є ліки від булінгу та мобінгу.

Павло Рафанський

о.Павло Рафанський (УПЦ) зазначив, що як би дивно це не виглядало, найчастіше мотиваторами жорстокості та булінгу є самі батьки та вчителі. Своєрідний подвійний булінг, коли дитина отримує зауваження від вчителя, а дома - покарання від батьків. Він зауважив, що ненависті до людей діти вчяться у батьків.

Представник дитячого садочку

Представник дитячого садочку висловила власне бачення: "Навіть, якщо нам заборонять запрошувати священників до закладів навчання та виховання, то кожні батьківські збори, ми повинні розпочинати з проповіді любові та цінності життя. Але прикро, що чим більше ми говоримо про любов на зборах, тим менше бачимо батьків на виховних та урочистих заходах."

Роман Лаба

Отець Роман Лаба (РКЦ) наголосив:
Сім'я для кожної людини є парадигмою для її подальшої поведінки і для суспільного життя в цілому. Тому перш за все причини булінгу чи мобінгу потрібно шукати у родині.

  • з боку буллера це може бути здавлена агресія отримана в родині. Дитина, яка зазнає агресії, не може її втримати в собі, тому виражає на інших.
  • з боку особи, яка піддається булінгу, це може бути страх, щоб розповісти батькам. А такого роду страх є наслідком або надмірної критики в родині, або байдужості.

Варто організовувати Школу батьківства, де для батьків предствлялися ази християнського виховання дітей. Місцем такої школи і може бути спільний майданчик співпраці Церкви і Школи, або держави.

Анатолій Лепак

Голова ГО «Духовність» пастор Анатолій Лепак закликав до молитви присутніх за дітей, школи та родини міста.

Фото Бабенка Ростислава