На молитовному сніданку у Броварах говорили про булінг та мобінг: шукали шляхи вирішення конфліктів в школі
Однією з функцій ГО «Духовність» згідно статуту є протидія негативним явищам в суспільстві.
67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) протягом останніх трьох місяців. 24% дітей стали жертвами булінгу, і 48% з них нікому не розповідали про ці випадки.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/yzobrazhenye_viber_2020-01-31_02-12-43.jpg)
Тому на останньому молитовному сніданку духовні лідери, депутати, працівники мерії, батьки та освітяни обрали темою обговорення: "Булінг та мобінг".
З метою протидії булінгу в школах створено інститут освітнього омбудсмена, офіс якого розробляє пропозиції та рекомендації для батьків та вчителів.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/84044143_1044676502552740_7714229475180806144.jpg)
Під час молитовного сніданку о. Олег Панчиняк (УГКЦ) наголосив, що, не зважаючи на незвичну та нову вимову таких слів, як «булінг» та «мобінг» - проблема стара, як світ. Зло з’явилося, коли людина припинила чути Бога.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/yzobrazhenye_viber_2020-01-31_02-12-45.jpg)
Депутат Броварської міської ради Андрій Саук сказав, що випадків буллінгу і мобінгу в суспільстві набагато більше, ніж ми знаємо. Більшість жертв хочуть про ці випадки якнайшвидше забути. І зовсім не вірять в покарання кривдників. І лише насправді дикі ситуації, коли просто неможливо приховати подібні випадки, суспільство сколихує хвиля гніву і обурення. Не бажання розібратися в причинах. Не думки про попередження подібних випадків в майбутньому.
Суспільство глибоко травмоване війною на сході. Агресія присутня у спілкуванні дітей і батьків, педагогів і дітей, батьків і педагогів. Насправді, безагресивна, неначильницька комунікація взагалі не притаманна сьогоденню. Тому з великим подивом ми сьогодні зустрічаємо прояви звичайного людського ставлення: захистив слабшого, допоміг ближньому, привітався з сусідами, поділився з нужденним. Але людське ставлення тому і називається людським, що людина вважається вінцем, творінням Божим. Це складно, але кожен з нас може поводити себе по-людськи незважаючи на обставини. Але, закінчив він свій коментар, доброзичливе ставлення до людей – це і є ліки від булінгу та мобінгу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/yzobrazhenye_viber_2020-01-31_02-11-59.jpg)
о.Павло Рафанський (УПЦ) зазначив, що як би дивно це не виглядало, найчастіше мотиваторами жорстокості та булінгу є самі батьки та вчителі. Своєрідний подвійний булінг, коли дитина отримує зауваження від вчителя, а дома - покарання від батьків. Він зауважив, що ненависті до людей діти вчяться у батьків.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/yzobrazhenye_viber_2020-01-31_02-11-24.jpg)
Представник дитячого садочку висловила власне бачення: "Навіть, якщо нам заборонять запрошувати священників до закладів навчання та виховання, то кожні батьківські збори, ми повинні розпочинати з проповіді любові та цінності життя. Але прикро, що чим більше ми говоримо про любов на зборах, тим менше бачимо батьків на виховних та урочистих заходах."
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/yzobrazhenye_viber_2020-01-31_02-08-22.jpg)
Отець Роман Лаба (РКЦ) наголосив:
Сім'я для кожної людини є парадигмою для її подальшої поведінки і для суспільного життя в цілому. Тому перш за все причини булінгу чи мобінгу потрібно шукати у родині.
- з боку буллера це може бути здавлена агресія отримана в родині. Дитина, яка зазнає агресії, не може її втримати в собі, тому виражає на інших.
- з боку особи, яка піддається булінгу, це може бути страх, щоб розповісти батькам. А такого роду страх є наслідком або надмірної критики в родині, або байдужості.
Варто організовувати Школу батьківства, де для батьків предствлялися ази християнського виховання дітей. Місцем такої школи і може бути спільний майданчик співпраці Церкви і Школи, або держави.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/yzobrazhenye_viber_2020-01-31_02-12-42.jpg)
Голова ГО «Духовність» пастор Анатолій Лепак закликав до молитви присутніх за дітей, школи та родини міста.
Фото Бабенка Ростислава