19.03.2019
Косянчук Інна 0
Єдиний соціальний внесок потрібно платити незалежно від фінансового стану юридичної чи фізичної особи.
За повідомленням заступника начальника головного управління державної фіскальної служби у Київській області Ольги Шапошникової, у лютому-березні (станом на 15 березня) загальна сума боргу зі сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ) в Київській області зменшилася на 18 мільйонів гривень. Втім, попри позитивну тенденцію до поступового скорочення недоїмки, платники Київщини все ще боргують державі 514 мільйонів гривень. 70% цієї суми заборгували решту – юридичні.
Зокрема, найбільші суми боргу з ЄСВ – у Києво-Святошинському районі (64,7 мільйона гривень), . Броварах (60,6 мільйона) та Білій Церкві (58,7 мільйона гривень).
На 1 березня 2019 року структура заборгованості з єдиного внеску виглядає так:
- 41,6 млн. грн. або 8% – заборгованість платників, які перебувають у стані банкрутства;
- 5,5 млн. грн. або 1% – перебуває в адміністративному та судовому оскарженні;
- 268,6 млн. грн. або 51% – перебуває на узгодженні у платників;
- 209,6 млн. грн. або 40% – передано на стягнення до органів ДВС;
Закликаючи боржників відповідальніше поставитись до сплати ЄСВ, Ольга Шапошникова зауважила: «Стабільність фінансового наповнення соціальних фондів напряму залежить від своєчасності та повноти сплати єдиного внеску. Фінансування державних програм соціально-економічного розвитку, видатки бюджету на потреби суспільства – пенсії, оплата лікарняних, отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою роботи тощо – на 70% фінансуються за рахунок таких надходжень. Тому зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім виплати заробітної плати», - підкреслила заступник начальника фіскальної служби області».
За результатом спільних нарад з органами ДФС, Пенсійним фондом, а також зустрічей з підприємцями-боржниками до Держказначейства за 2 місяці 2019 року надійшло майже 22 мільйони гривень із загальної суми боргу: після виставлення вимог органами ДФС – 18,8 млн. грн. (або 86%), решта – за результатами роботи органів ДВС – 3,1 млн. грн. (або 14%).
ДОВІДКА. Законом України від 08.07.2010 №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань із виплати заробітної плати (доходу).
Джерело: Головне управління ДФС у Київській області