На Київщині виробники соціально значущих продуктів купуватимуть газ з обмеженою націнкою
Відповідну постанову ухвалив Кабмін. Як повідомляє пресслужба КОДА з посиланням на інформацію управління агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, було розроблено алгоритм допуску до закупівлі природного газу українського виробництва для низки підприємств, які випускають так звані соціальні продукти.
Для того, щоб отримати можливість купувати газ з обмеженою націнкою, підприємство, по-перше, має відповідати певним критеріям і бути включеним в перелік суб’єктів господарювання, затверджений наказом Мінагрополітики від 05.01.2022 року № 3, що формується за даними з ЄДР щодо виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41).
Далі необхідно подати заявку на купівлю газу до комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку, створеного Міненергетики.
Комітет розгляне заявку та надасть відповідь. Зверніть увагу, що йдеться виключно про підприємства, які випускають борошно пшеничне, молоко пастеризоване, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі, птицю (тушка куряча) і олію соняшникову.
У випадку позитивної відповіді підприємство має вийти на українську енергетичну біржу для відповідної закупівлі природного газу.
Зазначається, що граничний рівень постачальницько-збутової надбавки до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів для виробників соціально значущих товарів встановлюється на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 року.
Надбавка на закупівлю газу фіксується на рівні не більше 24%, а торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку – на рівні не вище 1%.
Нагадаємо, урядовці розробляють механізми підтримки хлібопекарів і виробників інших соціальних харчових товарів через зростання цін на газ.
Між тим, українські підприємства вже не можуть утримувати нинішню вартість своєї продукції. Собівартість товарів підвищилася, тому якщо не збільшувати ціну на неї, виробництво стане нерентабельним і його фактично можна зупиняти.
Так, компанія "Рошен" та ще 26 виробників кондитерської продукції заявили, що призупинять виробництво. Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ. Протягом року ціна на газ зросла з майже 6 тисяч гривень до понад 73 наприкінці грудня. Такі ціни роблять виготовлення продукції невигідним.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.