Новини
Новини Київської області

На Київщині відбулись 24-годинні збори саперів та піротехніків (ВІДЕО)

Сапери відточують майстерність та продовжують розміновувати українську землю.

Сьогодні Україна — найбільш замінована країна світу. Через російську агресію в Україні потенційно замінованими є 30% територій, тому розмінування стане глобальним проєктом та інвестицією у безпеку Європи.

"Це — 174 тисяч кв. км. Це як три площі Хорватії. Ми визначили гуманітарне розмінування одним із пріоритетів і почали створення міжнародної коаліції. Вже 40 країн та партнерських організацій погодилися спрямувати близько 300 млн доларів на спецтехніку та інші цілі", —

прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час міжнародної конференції донорів з розмінування, яка пройшла у Загребі.

Очищення територій — пріоритетне завдання для ДСНС України.

Сапери ДСНС кожного дня знищують вибухонебезпечні предмети, розміновуючи залізничні колії, автодороги, лінії електропередач, агрогосподарства та населені пункти.

Поля, узбіччя, ліса та кладовища — території, що потребують обстеження, розмінування, аби зменшити ризики травмування та загибелі людей й на Київщині.

Така робота потребує багато знань, практичного досвіду та "сталевих нервів", адже одна помилка чи невірний рух може коштувати здоров’я та життя піротехніка.

Тому дуже важливо дотримуватися усіх заходів безпеки та постійно вдосконалювати професійну майстерність.

Саме тому на Київщині провели 24-х годинних зборів з професійної підготовки для спеціалістів піротехнічної служби, які здобули не лише корисні та життєво-базові професійні навички, а ще й мали змогу отримати знання від більш досвідчених колег, які вже тривалий час перебувають на бойових завданнях.

Усі учасники склали заліки для допуску до самостійного виконання робіт з розмінування та виказали готовність продовжувати роботу з гуманітарного розмінування у деокупованих містах та селах нашої України.

Після успішного складання заліків найкращих фахівців відзначили нагородами.

ДСНС нагадує, будьте максимально обережними та завжди пам’ятайте про високу мінну небезпеку.

  • Не рухайтесь невідомими чи не перевіреними ґрунтовими дорогами.

  • Не чіпайте будь-які підозрілі та незнайомі предмети.

  • Не відвідуйте ліси, лісосмуги, поля, пойми річок та інші відкриті простори, особливо ті, де точилися бої, або які перебували під ворожою окупацією.

У разі виявлення підозрілого предмета — повідомляйте за телефонами "101", "102" або "112".

Інформація про те, що мешканці Київщини гинуть, наїхавши на міну чи вибухівку з’являється регулярно. Так, нещодавно, мешканець Київщини наїхав на міну та загинув.

Читайте також:

  • Подарунок від друзів: Бровари отримали сучасний реанімобіль, заповнений медикаментами і апаратурою;

  • Учні школи в Бабинцях зібрали 33 тисячі гривень на ЗСУ;

  • Нові українські намети для ЗСУ;


    Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.