Чорнобиль
Екологія
Вишгородський район

На Київщині створюють перший в Україні заказник для охорони вовків

На півночі Вишгородського району з’явиться перший в Україні заказник для охорони вовків. Під охорону буде взято Чортове болото біля річки Жидок площею близько 200 га.

На Київщині створюють перший в Україні заказник для охорони вовків - зображення
Фото - Тарас Паливода

Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), який займається створенням заказника.

Як зазначають у КЕКЦ, вовк у всій Європі охороняється Берніською конвенцією та Оселіщною директивою ЄС. Наразі в 15 європейських країнах вовк знаходиться під повною охороною, в п’яти він знаходиться під частковою охороною (як мисливський вид). Маленька Болгарія має 2712 вовків, Італія-3307 вовків, Румунія-3000 вовків, Польща-1889 вовків, а Україна-понад 2000 вовків.

При цьому, кажуть екокактивісти, Україна є єдиною європейською країною, яка не охороняє вовка, порушуючи Бернську конвенцію, яку вона ратифікувала. Щоправда, ще є росія і білорусь, де вовка теж знищують, але не про них йдеться.

З словами екологів, дуже важливим для охорони вовка є захист його місць розмноження. На жаль, цьому питанню в Україні довгий час взагалі не приділяли уваги. В Україні досі немає жодного спеціалізованого заказника для охорони місць розмноження вовка.

"Тому КЕКЦ першим розпочав таку роботу. Було проведено дослідження, в результаті якого вдалося встановити, що в Чортовому болоті, зовсім дикій та важкодоступній місцевості, вже багато років живе сім’я вовків, яка тут розмножується. Тому ми зараз закінчуємо готувати документи щодо створення заказника для охорони місця розмноження вовків. Крім вовків тут також можна спостерігати червонокнижного лося, у великій кількості зустрічається кабан, козуля та бобр“, –

розповіли в КЕКЦ.

Нагадаємо, у Чорнобилі намагаються збільшити популяцію дуже рідкісного птаха. У Чорнобильському заповіднику виготовили та розмістили гніздові ящики аби збільшити популяцію сиворакші. Це дуже корисні птахи, адже живляться переважно шкідливими комахами.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.