Новини
Новини Київської області
Ірпінь
Екологія

На Київщині створять ландшафтний заказник "Ріка-Герой Ірпінь" (ВІДЕО)

Заказник створять на території Білогородської громади, а Білогородська сільська рада вже погодила проект. Під охорону візьмуть фрагмент річки Ірпінь загальною довжиною 19,7 кілометри та площею у 198 гектарів.

Бучанська міська рада підтримала створення ландшафтного заказника "Ріка-Герой Ірпінь" на Київщині.

Про це повідомляє пресслужба міськради у Telegram.

Ідеться про понад 55 гектарів заплавних земель річки Ірпінь, яка протікає у Синяківському старостаті.

"Новий статус цих територій забезпечить підтримання водного балансу річки. Та головне – захистить її від незаконних забудов чи розорювання", -

секретар Бучанської міськради Тарас Шаправський

З ідеєю створення заказника до Бучанської міськради звернувся Київський еколого-культурний центр. Там зазначили, що ріка Ірпінь також має історичне значення в обороні Києва протягом тисячі років.

Тепер рішення має схвалити Київська обласна рада.

Що ще відомо про річку Ірпінь?

Річка Ірпінь є правою притокою Дніпра та протікає на території Київської області. Однак, через зростання індустріального виробництва та населення в регіоні, які супроводжується забрудненням водойм, стан води у річці погіршується.

Ріка Ірпінь входить в Екологічну мережу України, а також занесена до міжнародної Смарагдової мережі. Аби врятувати водойму від подальших забруднень та можливого знищення вже в найближчі роки, Київський еколого-культурний центр звернувся до низки місцевих громад, через які протікає ріка, для отримання необхідно погодження для створення заказника "Ріка-герой Ірпінь".

Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ, під час окупації якого загинули щонайменше 200 мирних жителів.

Через неможливість провести безпечну евакуацію, люди вимушені були лишатись у підвалах, в місті не було зв'язку. Згодом евакуацію організували саме від мосту в Романівці, однак росіяни обстрілювали шлях, яким люди йшли до евакуаційних автобусів.

11 квітня через річку Ірпінь в Романівці запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.

Архітектурне бюро Balbek Bureau презентувало проєкт меморіального історико-архітектурного комплексу навколо зруйнованого мосту в Ірпені. Цей міст був єдиним шляхом евакуації людей із окупованих росіянами населених пунктів Київщини.

Новини пов'язані з Ірпінем