Новини
Україна
Новини Київської області
Надзвичайні новини

На Хрещатику громадянка незаконно добудовувала до квартири два поверхи


На історичній будівлі у центрі Києва власниця горішніх приміщень на ім'я Олена вирішила добудувати два поверхи.

За її словами через те, що балки даху прогнили, було ухвалено рішення розібрати дах, і накрити зверху шлакоблоком. Саме ці великі блоки обрали замість цегли тому, що, запевняє власниця, боялись аби цеглу не здмухнуло з даху. Раніше був випадок, коли цеглою, що впала з готелю "Козацький", вбило чоловіка. Надалі конструкції нададуть вигляду, що не відрізняється від решти будівлі.

"Приштампували "незаконне" до будівництва – а які є докази? Ми сьогодні були у правоохоронців, подали всі документи. Це приміщення було придбане разом з горищем та всім решта. Нікому жодних грошей не давали, ні з ким жодних хабарницьких дій не вчиняли. Ми зняли дах – там були гнилі балки. Замість балок ми зробили цю стіну, і вона буде накрита так само, як було накрито. Ми ще зробимо (надбудову) з другого боку – ще пошуміть про другий бік", - розповіла Олена телефоном журналістам ТСН.

"Попередній власник це все викупив у 1998 році – є дозвіл Київради, підписано всіма інстанціями. Є змінений план квартири, горища. Я все це напередодні шукала, і у БТІ всі ці документи знайшла, і колишній власник все дав", - додала власниця.

"Ми зняли акуратно старий пошкоджений дах, поставили шлакоблок. Все буде накрито, такого ж кольору, такі ж металеві бортики, але нові і не іржаві. Там немає прибудованого поверху – там і так два поверхи за рахунок горища. Все буде так само", - запевнила Олена і додала, що після закінчення робіт з одного боку, розпочнуть роботи з іншого.

Однак сьогодні радник мера Києва Максим Бахаматов в Facebook розповів, що незаконну надбудову на будинку в центрі столиці почали демонтувати.

"Кілька днів там працював "Київблагоустрій" за підтримки поліції.
Жодних дозвільних документів на спорудження на даху цього "страшка" ніхто не видавав: ні місто, ні держава. 
Посилання на реконструкцію квартири у 2004 році критики не витримує, бо вже після реконструкції - 02.09.2004 - об’єкт ввели в експлуатацію, про що є відповідний акт. 
При цьому, геометричних параметрів даху будинку на вул. Софіївській, 1 не змінювали. На подібні зміни Якщо було бажання змінити потрібно отримувати дозволи.

Рішення привести конструкції покрівлі житлового будинку до первісного стану ухвалила постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій",- повідомив він.

Також відомо, що демонтаж добудови повинен був проводитися за рахунок забудовника. Але для знесення поверхів задіяли комунальну техніку і працівників комунальних служб.