Новини
Суспільство
Російсько-Українська війна

На фронті загинула військовий медик, німкеня Вагнер Савіта Діана

Бойовий медик третьої штурмової сотні Вагнер Савіта Діана, Wagner Savita Diana, "Snake", приїхала в Україну до початку широкомасштабного вторгнення.

На фронті загинула військовий медик, німкеня Вагнер Савіта Діана - зображення
Фото - Наталія Слінкіна

"Німкеня, яка мріяла стати українкою. 21.06.1987 р.н. — вічність", —

так написали про Вагнер Савіту Діану, Wagner Savita Diana, "Snake" її побратими.

Вона стала першою Небесною Жінкою — військовослужбовцем з Батальйону Карпатська Січ імені Олега Куцина.

Дмитро Торець, журналіст з Донбасу, який пішов на фронт, зізнався, коли прочитав звістку про загибель медикині:

"Біль примножується…"

36-річна жінка приїхала в Україну ще до війни.

"Палко закохалась в українську культуру та традиції, вивчала українську мову, подала документи на отримання українського громадянства", —

розповів про "Snake" Руслан Андрійко.

Як виявилось, у Батальйоні Карпатська Січ Діана воювала ще з початку Ізюмської кампанії.

"Наш батальйон став для неї сім’єю, можливо навіть першою… Після перемоги Діана мріяла будувати своє життя та майбутнє у суверенній Україні без руського міра та єврокомунізму. Це і була її мотивація у цій війні.

"Снейк" була хоробрим та професійним бойовим медиком. Завжди на передовій, завжди перша під ворожим обстрілом без вагань вирушала рятувати поранених. Завдяки професіоналізму та героїзму Діани Вагнер врятовано життя десятків січовиків", —

написав про відважну жінку побратим.

На фронті загинула військовий медик, німкеня Вагнер Савіта Діана - зображення

Коли гинуть на фронті чоловіки, поділився Дмитро Торець, то це завжди біль, але коли загинула жінка-доброволець, яка пішла воювати на рівні з чоловіками, то стає боляче ще сильніше.

"До того ж Снейк німкеня. Тобто за нас з вами віддала життя людина, жінка, яка приїхала воювати за Україну з Німеччини… Я б хотів, щоб це побачили ті, хто бігає від повісток та знімає „гнєвні“ відоси, як робітники ТЦК пригнічують їх в правах стояти в кілометровій черзі під П’яною вишнею умовно кажучи. Може сумління дасть про себе знати, якщо воно є там… Але Снейк вже не повернеш. Дякую тобі що ти була і є і будеш в нашій пам’яті поки ми живі", —

розповів про Діану військовий.

Руслан Андрійко повідомив про те, як вперше побачив Діану і якою підтримкою була сама її присутність у війську.

"Ми познайомились в підвалі Вірнопільської школи просякнутому цвіллю, порохом, пилюкою, цигарковим димом, потом та кров’ю чорної піхоти. Літнього ранку до підвалу зайшла ця тендітна дівчинка вся в окопній грязюці після бойового чергування. Стомлена, але усміхнена, її очі сяяли від щастя. Мене завжди цікавило яка мотивація в іноземців воювати за нашу державу. І ми поспілкувались попри мою коряву англійську мову", —

згадав військовий.

Він написав зворушливі слова прощання:

"Дякуємо тобі наше сонечко за турботу, героїзм, врятовані життя бійців. Ти назавжди в пам’яті української нації. Ми не здамося!

Gott mit uns! Слава перемозі! Вічна Слава Діані Вагнер!"

Нагадаємо, 20 січня, у Києві попрощалися з 28-річним канадцем українського походження Григорієм Цехмістренком. До російсько-української війні чоловік долучився як доброволець-парамедик у січні минулого року. Утім, в ніч з 14 на 15 січня захисник загинув у Бахмуті.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.