Новини
Чорнобиль

На Чорнобильській АЕС презентували найсучаснішу технологію очищення металу


У машинному залі Чорнобильської АЕС розпочався етап дослідно-промислової експлуатації установки абразивно-струменевого очищення металу. Установка призначена для очищення поверхонь демонтованого обладнання струменем стисненого повітря і сталевого дробу та використовуватиметься для мінімізації кількості радіоактивних відходів на ЧАЕС та зменшення кількості зон для зберігання радіоактивних відходів.

"Система - це такий бокс, що розділений на чисту та брудну зони (до і після дезактивації відповідно), де фрагменти піддаються дробоструменевому очищенню шляхом подачі повітря та дробу під великим тиском. Цим знімається верхній шар і матеріал очищується від радіоактивного забруднення", - прокоментував роботу установки начальник цеху зняття з експлуатації ДСП "Чорнобильська АЕС" Олександр Тітарчук.

Зараз це - найсучасніша технологія в порівнянні з піскоструменевим очищенням. На відміну від піскоструменевої дезактивації, в основі процесу лежить готовий продукт - металевий дріб, який не вимагає особливого температурного режиму (підігріву). Також, такий спосіб значно мінімізує вторинні радіоактивні відходи під час дезактивації. Завдяки цьому підприємство економить бюджетні кошти та повертає метал у народне господарство, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Нагадаємо, що Чорнобильська цвіль може захистити МКС від космічного випромінювання, про це заявили вчені.