24.01.2019
Наталія Біла 0
Національний авіаційний університет планує використовувати аеродром «Біла Церква» як базовий майданчик для проведення випробувань безпілотних авіаційних систем та виконання науково-виробничих робіт у сфері безпілотних авіаційних комплексів.
Як повідомляє прес-служба Білоцерківського авіаціного комплексу, про це йшлося під час зустрічі проректора з наукової роботи Національного авіаційного університету (НАУ) Володимира Харченка та заступника директора КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» Олександра Пасічника. За словами проректора наукової роботи, протягом багатьох років НАУ розробляє безпілотну техніку, безпілотні авіаційні системи та безпілотні повітряні судна. Сьогодні така авіація є найбільш перспективною у всьому світі.
«Якщо звернути увагу, як концептуально визначений розвиток авіації в США, то в основному він зорієнтований на безпілотній авіації. Досить гарні успіхи в цьому напрямку має наш університет. Вже розроблено 7 типів безпілотних авіаційних систем з електродвигунами та поршневими двигунами. Наступним кроком є розробка стратосферних безпілотних авіаційних систем з метою забезпечення глобальної зони покриття та використання Інтернету без супутника. І робота наших авіаційних спеціалістів у сфері виконання наукових проектів активно триває. Тож невід'ємною складовою цього процесу є випробування безпілотних літальних апаратів,» - наголосив проректор Національного авіаційного університету.
Як зазначають фахівці, одним із видів авіаційної діяльності КП «БВАК», крім забезпечення зліт/посадки повітряних суден типів Ан-12 та Іл-76, а також польотів малої авіації ГО «Аероклуб "Пілот"», є використання аеродрому «Біла Церква» співробітниками НАУ для випробування безпілотних літальних апаратів. Впродовж останніх кількох років комунальне підприємство на договірних підставах тісно співпрацює з Національним авіаційним університетом.
Авіаційні фахівці обговорили можливості базування «безпілотників» на аеродромі «Біла Церква», а в перспективі - запуск серійного виробництва, зокрема збирання безпілотних літальних апаратів на базі комплексу. До того ж, підприємство має виробничі потужності (ангар) під авіаційні потреби.
У рамках багаторічної взаємодії також досягнута домовленість про проведення навчання фахівців за напрямками діяльності: аеродромна служба, пошуково-рятувальна, авіаційної безпеки, орнітологія, безпека авіації, система управління якістю тощо.