МЗС України призначило цифрову особу для інформування щодо консульських питань (ВІДЕО)
У Міністерстві закордонних справ України презентували представницю, що офіційно коментуватиме консульські питання для ЗМІ. Вона є цифровою особою, створеною з використанням штучного інтелекту, прототипом представниці МЗС з консульських питань Вікторії Ші стала українська співачка Розалі Номбре.
Цифрова представниця МЗС розповідатиме про те, як консули захищають права та інтереси громадян України за кордоном, а також оприлюднюватиме заяви-реакції на надзвичайні події. Подробиці оприлюднили на сайті зовнішньополітичного відомства.
МЗС України перше у світі з використанням технологій штучного інтелекту створило цифрову особу, що робитиме офіційні коментарі для ЗМІ щодо консульської інформації.
Як зазначили у міністерстві, представниця з консульських питань, що отримала ім'я Вікторія Ші, має прототип – українську співачку та інфлюенсерку Розалі Номбре. Вона а погодилася pro bono взяти участь в проекті МЗС і виступити в якості прототипу для представниці. Команда проекту відзняла та оцифрувала її.
При цьому, окремо підкреслили у МЗС, консульська представниця та її реальний прототип є різними особами, з офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші.
"Моє імʼя символізує нашу головну мету — перемогу України, а прізвище — штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини".
У МЗС додали, що коментарі Вікторії Ші публікуватимуться на офіційних ресурсах МЗС України, веб-сайті та сторінках в соцмережах, а також передаватимуться журналістам прес-службою МЗС.
"Використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування — це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях з надання допомоги громадянам", —
міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Він зазначив, що активне використання технологій штучного інтелекту в роботі МЗС є "не примхою, а вимогою воєнного часу", бо досягнення результату прямо залежить від пришвидшення усіх процесів і від здатності країни "бути на крок попереду".
"Створення цифрової консульської представниці — це частина ширшої стратегії з системного впровадження передових технологій з використанням штучного інтелекту в МЗС України. Дипломатія не лише в Україні, але і в усьому світі завжди була консервативною сферою, яка останньою впроваджувала інновації. Ми змінюємо це. Українська дипломатія зараз посилює свої спроможності і робить технологічний стрибок, якого досі не зробила жодна дипломатична служба в світі".
У МЗС також розповіли, що придумали, як захистити Вікторію Ші від цифрових підробок. Так, на кожному оригінальному відео консульської представниці буде розміщено QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. Якщо такого QR-коду на відео не буде або він вестиме на будь-який інший сайт, окрім міністерського – відео не є достовірним.
Водночас поява цифрової представниці у МЗС не означає, що у відомстві відмовляються від офіційного речника. Новий претендент на цю посаду наразі проходить перевірки перед початком роботи.
"Проект консульської ШІ-представниці МЗС України втілений командою ГО "The Game Changers" за сприяння ГО "Nazovni Tech". Раніше завдяки партнерству з ГО "The Game Changers" вже був створений успішний VR-проект МЗС України "Living the War", який за допомогою окулярів віртуальної реальності занурює іноземців у будь-якій точці світу в реальність російської агресії проти України та допомагає консолідувати підтримку нашої держави за кордоном. Ми вдячні нашим партнерам з ГО "The Game Changers" та ГО "Nazovni Tech" за спільну роботу над підвищенням ефективності української дипломатії".
Нагадаємо, раніше у МЗС України назвали єдину умову відновлення доступу до консульських послуг чоловікам призовного віку. У відомстві переконані, що жодних порушень прав людини у зв'язку з тимчасовим припиненням прийому нових заяв щодо консульських послуг для чоловіків призовного віку за кордоном не відбувається. Чоловіки призовного віку, які уточнили свої дані відповідно до законодавства, зможуть подавати заявки на отримання консульських послуг та записуватися на консульський прийом.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.