МОЗ закликає українців вакцинуватися від кору до вересня
Медики відзначають, що влітку традиційно зменшується кількість різноманітних захворювань. Не став винятком і кір, який наразі переважно локалізується на Київщині, Хмельниччині, Одещині та Вінниччині. Однак варто бути на сторожі, адже, як показує практика, з початком нового навчального року рівень захворюваності зростає. Захиститися можна, якщо вчасно зробити щеплення собі та дітям. У МОЗ України радять не зволікати і зробити це до вересня.
Трохи статистики
З початку цього року, а точніше з 28 грудня 2018 року до 26 липня поточного року, в Україні на кір захворіли 56 594 людини. З них 26 602 – дорослі, а 29 992 – діти. Від ускладнень кору померли 18 людей.
Якщо повернутися у 2017 рік, коли був спалах кору в України, то за останні два роки на кір захворіли майже 115 тисяч людей, з яких 39 померли.
За попередній тиждень, з 19 до 26 липня, найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві – 28 (17 дорослих і 11 дітей), Київській області – 21 (12 дорослих і 9 дітей), Хмельницькій області – 18 (6 дорослих і 12 дітей), Одеській області – 17 (7 дорослих і 10 дітей) та Вінницькій області – 17 (6 дорослих і 11 дітей).
Фахівці нагадують, що для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Тож необхідно дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужувати щеплення у разі пропуску планової вакцинації.
Не забувайте, що сьогодні відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл неможливе на законодавчому рівні без наявних щеплень за Календарем, що підтвердив Верховний Суд України у своїй Постанові.
Також МОЗ України наголошує, шо наразі скасовано вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору, тож тепер і діти, і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися від цієї небезпечної хвороби. Оновлено й вік дітей для першої вакцинації: відтепер вакцинувати немовлят можна у віці від 6 місяців. Щеплення мають отримати і діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.
На сьогодні усі регіони України забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у Департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.
Джерело: МОЗ України
Ілюстрації з відкритих інтернет-ресурсів