Новини
Україна
Київщина
Здоров'я

МОЗ закликає українців вакцинуватися від кору до вересня


МОЗ закликає українців вакцинуватися від кору до вересня

Медики відзначають, що влітку традиційно зменшується кількість різноманітних захворювань. Не став винятком і кір, який наразі переважно локалізується на Київщині, Хмельниччині, Одещині та Вінниччині. Однак варто бути на сторожі, адже, як показує практика, з початком нового навчального року рівень захворюваності зростає. Захиститися можна, якщо вчасно зробити щеплення собі та дітям. У МОЗ України радять не зволікати і зробити це до вересня.

Трохи статистики

З початку цього року, а точніше з 28 грудня 2018 року до 26 липня поточного року, в Україні на кір захворіли 56 594 людини. З них 26 602 – дорослі, а 29 992 – діти. Від ускладнень кору померли 18 людей.

Якщо повернутися у 2017 рік, коли був спалах кору в України, то за останні два роки на кір захворіли майже 115 тисяч людей, з яких 39 померли.

За попередній тиждень, з 19 до 26 липня, найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві – 28 (17 дорослих і 11 дітей), Київській області – 21 (12 дорослих і 9 дітей), Хмельницькій області – 18 (6 дорослих і 12 дітей), Одеській області – 17 (7 дорослих і 10 дітей) та Вінницькій області – 17 (6 дорослих і 11 дітей).

Фахівці нагадують, що для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Тож необхідно дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужувати щеплення у разі пропуску планової вакцинації.

Не забувайте, що сьогодні відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл неможливе на законодавчому рівні без наявних щеплень за Календарем, що підтвердив Верховний Суд України у своїй Постанові.

Також МОЗ України наголошує, шо наразі скасовано вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору, тож тепер і діти, і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися від цієї небезпечної хвороби. Оновлено й вік дітей для першої вакцинації: відтепер вакцинувати немовлят можна у віці від 6 місяців. Щеплення мають отримати і діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

На сьогодні усі регіони України забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у Департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Джерело: МОЗ України

Ілюстрації з відкритих інтернет-ресурсів