МОЗ стверджує, що смерть військовослужбовиці не пов’язана з вакцинацією, – люди не вірять
23 березня о 17:20 в смт Чорноморське Лиманського району на Одещині померла військовослужбовиця, яка напередодні була вакцинована від коронавірусу. Причиною смерті, за висновками судмедекспертизи, стала гостра серцево-судинна недостатність.
Про смерть жінки повідомили у Командуванні медичних сил збройних сил України:
«В Одеський області, поза межами військової частини, у позаслужбовий час, раптово втратила свідомість жінка-військовослужбовець військової служби за контрактом. Співслужбовцями було одразу викликано швидку медичну допомогу та повідомлено медичну службу військової частини. Прибувши на місце події військові та цивільні медики проводили реанімаційні заходи, які, на жаль, не мали успіху».
Також додається, що загибла найближчим часом мала бути залучена до виконання службово-бойових завдань в районі проведення ООС, тому 21 березня з дотриманням усіх алгоритмів отримала щеплення від COVID-19.
Зі слів начальника медичної служби військової частини, де вона проходила службу, станом на ранок 23 березня скарг на стан здоров’я жінка не висловлювала, але при цьому страждала на гіпертонічну хворобу.
Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, у жінки не було. У той же день з того ж флакону вакцини було щеплено ще 9 осіб. Несприятливих подій після імунізації в інших пацієнтів не зареєстровано.
У Міністерстві охорони здоров’я 24 березня повідомили, що смерть військовослужбовиці настала внаслідок гострої серцево-судинної недостатності, а також у жінки було встановлено атеросклеротичний кардіосклероз. Про це відомству повідомили одеські лікарі, які робили розтин померлої.
Тепер результати розтину розглянуть на засіданні регіональної групи оперативного реагування на несприятливі події після імунізації (НППІ) в рамках розслідування.
Ця подія збурила українців. Люди не вірять, що вакцина не причетна до смерті військовослужбовиці. Свої думки вони висловлюють у соціальних мережах.
Нагадаємо, з 24 лютого в Україні триває вакцинація від коронавірусу вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca, 500 тис. доз якої було закуплено державним коштом.
Через виникнення тромбозу після щеплення, країни почали призупиняти вакцинацію від коронавірусу своїх громадян вакциною від компанії AstraZeneca. Проте Всесвітня організація охорони здоров'я відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca. Дізнайтесь, чому Ізраїль не схвалює вакцину Covishield, яка застосовується в Україні.
«Погляд» повідомляв, що не через 28, а 90 днів після першої дози в Україні вводитимуть другу дозу вакцини Covishield/AstraZeneca. Адже доведено, що ефективність вакцини значно вища, якщо друга доза введена через 12 тижнів і більше після першої дози в порівнянні з інтервалом, що менший за 6 тижнів.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.