Новини
Україна-суспільство

Молока в Україні поменшало, але держава посилює контроль його якості


Виробництво молока в Україні продовжує знижуватись. Чисельність корів також скоротилася.

Фото: pixabay.com

Кількість корів у господарствах

Як повідомляють аналітики Асоціації виробників молока, станом на 1 березня 2021 року в Україні налічується близько 1,7 млн голів корів, що на 5,5% менше відповідного періоду минулого року.

Наростили чисельність поголів’я за відповідний період господарства трьох областей:

  •  Івано-Франківщини (+11,9%; 4,7 тис.);
  •  Тернопільщини (+5.5%; 13,4 тис.);
  • Вінничини (+4,4%; 31 тис.).

Виробництво молока

Крім того, відповідно з інформацією Держстату, за підсумками перших двох місяців поточного року в Україні було вироблено майже 1,57 млн тонн молока усіх видів. Це на 4,8% менше, ніж за відповідний період минулого року.

За підсумками січня-лютого поточного року наростити виробництво промислового молока вдалося:

  • Тернопільщині (+11,9%; 17,9 тис. тонн);
  • Вінниччині (+5,7%; 35,4 тис. тонн);
  • Запорізькій області (+3,9%; 5,3 тис. тонн).

Що стосується господарств населення, то за два місяці цього року позитивну динаміку виробництва показали лише дві області — Тернопільська та Хмельницька — плюс 2,8 та 0,6% відповідно.

Загалом ринок на початку весни характеризується дефіцитом молока-сировини та невизначеністю майбутніх перспектив.

Молоко контролюватимуть

Тим часом Держпродспоживслужба має намір масштабувати на національному рівні пілотний проєкт із запровадження програми з контролю сирого молока. Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, яку цитує пресслужба відомства.

Аби українські споживачі отримували якісні продукти, а український бізнес – розширював ринки збуту, в рамках проєкту розроблений «Молочний модуль». Це програмне забезпечення для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для показників рівня загального бактеріального забруднення (ЗБЗ) та кількості соматичних клітин (КСК).

Програма контролю сирого молока вже діє як пілотний проєкт у Вінницькій, Миколаївській, Полтавській і Харківській областях. Найближчим часом долучитися до проєкту готові ще шість областей: Київська, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Сумська і Хмельницька. Магалецька переконана, що розширення проєкту на всю країну дозволить застосовувати всюди єдині стандарти.

«Погляд» повідомляв, що на початку грудня президент підписав закон про державну підтримку аграріїв. Цей закон дає можливість розширити коло потенційних одержувачів держпідтримки. Згодом уряд схвалив постанову, яка оновлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.