Новини
Екологія
Всесвіт
За кордоном

Місячний ґрунт, добутий 50 років тому, може пролити світло на історію ранньої Землі


NASA випустило відео, приурочене до католицького Різдва, на якому вчені готують 2 грами реголіту з Місяця для нових досліджень, які проллють світло на історію ранньої Землі.

Цього літа NASA відсвяткувало 50-річчя місії «Аполлон-11», в ході якої люди вперше висадилися на Місяць в 1969 році. З 1969 по 1972 рік було зібрано 382 кг місячного ґрунту і гірських порід. Сучасні прилади дозволяють вченим більш детально вивчити ці зразки.

75% зразків, доставлених на Землю з Місяця, до сих пір зберігалися в незайманому стані. Нагадаємо, у листопаді вчені розкрили одну з капсул сховища з 400 ґрамами реголіту. Тепер дослідники отримали другу партію місячного ґрунту і готуються до аналізу зразків, повідомляють в space.com.

У відео астрохімік NASA Джеймі Ельсієго і її колега Даніель Сімкус готують 2 грами реголіту для аналізу в лабораторії. Крім місячного ґрунту, вчені також готують лабораторний земний ґрунт, який допоможе підвищити достовірність результатів.

Зразки спочатку подрібнюють, а потім переносять в скляні капсули. Потім вчені додають воду, запаюють капсули і готують їх в спеціальному апараті для вилучення органічних сполук. Протягом наступних кількох місяців вони вивчатимуть з'єднання, які вдасться витягнути, щоб пролити світло на первозданну хімію Сонячної системи.

«На Землі немає каменів старших за 4 млрд років, тому ми не знаємо, наскільки сильною була вулканічна активність або наскільки сильно Земля піддавалася бомбардуванню астероїдами. Так як Земля і Місяць сформувалися разом, можна використовувати знахідки з супутника, щоб робити висновки про те, що відбувалося на нашій планетіу минулому», – Ельсієго.

За словами Наталі Керран, наукового співробітника лабораторії Коена, це надасть найважливішу геологічну інформацію, що дозволяє визначити утворювалися структурні одиниці життя на Землі або були принесені з космосу.