Міністр навколишнього середовища Японії збирався злити 1 млн т радіоактивної води в океан
Країна наразі не може вирішити, як вчинити з радіоактивною водою, яка знаходиться на пошкодженій АЕС.
Та попри це, міністр навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада вже заявив журналістам, що японській компанії-оператору ТЕРСО доведеться злити в океан понад 1 млн тонн радіоактивної води з аварійної АЕС «Фукусіма-1». На думку чиновника, іншого виходу з цієї ситуації не існує.
Після такої гучної заяви генеральний секретар уряду Есіхіде Суга запевнив світову спільноту, що Харада висловив тільки особисту думку, і влада Японії поки не прийшли до єдиної думки щодо утилізації радіоактивної води. , але поки невідомо, чи пов'язана його відставка з позицією щодо відходів Фукусіми. Після квапливих висловлювань Йосіакі Харада втратив своє місце в уряді, але поки невідомо, чи пов'язана його відставка з позицією щодо відходів Фукусіми, повідомляє telegraph.co.uk.
Варто зазначити, що наразі забруднена вода зберігається в резервуарах на майданчику заводу Фукусіма-Дайіті. За оцінками експертів, до 2022 року місткість баків буде вичерпана, що призведе до великих проблем щодо безпечної утилізації.
Пропонуються різні варіанти вирішення проблеми: від простого зливу переробленої води в море до поховання баків під землею і навіть випуску води в глибокі шари земної кори.
Нагадаємо АЕС «Фукусіма-1» була частково зруйнована в результаті потужного землетрусу, що стався 11 березня 2011 року, і наступного за ним цунамі.