Мільярди гектарів землі перетворилися на пустелю: людство шукає шляхи боротьби із посухою
На сьогоднішній день третина всіх земельних ґрунтів піддалася деградації. У посушливих районах цей процес обертається опустелюванням. Земельні ґрунти забезпечують понад 97% для виготовлення продуктів харчування, а також питної води, проте з кожним роком земля стає менш родючою. До того ж значно знижується її здатність поглинати вуглець, що прискорює зміна клімату.
Нагадаємо, в цьому році на Землі вперше концентрація вуглекислого газу в атмосфері перевищила 415 частин на мільйон.
В ці дні в Нью-Делі проходить 14-а сесія Конференції сторін Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням. Її учасники обговорюють як спільно боротися зі згубними наслідками посухи і запобігати стрімкій деградації земель, включаючи й опустелювання. Повідомляють в ООН.
Один із прикладів екологічної катастрофи – висихання Аралу, колись четвертого за розміром закритого моря у всьому світі, на місця якого з'явилися сольові пустелі площею понад 5,5 млн гектарів.
Довідково:
Щороку із засухами стикаються 70 держав. У минулому році 25 з них оголошували надзвичайну ситуацію.
Експерти вважають, що нинішні темпи деградації грунтів є серйозною загрозою для майбутнього.
На думку експертів шлях до сталого економічного розвитку – інвестиції в проекти по відновленню земель, адже посухи і опустелювання обертаються не тільки економічними втратами, а й серйозними наслідками для здоров'я та життя людей і популяції флори та фауни.
Той факт, що мільярди гектарів землі на планеті перетворилися на пустелю прямий наслідок глобальної зміни клімату. Нагадаємо, вчені також вважають, що підвищенні температури на 2-3 градуси Цельсія до 2100 року призведе до того, що океан затопить окремі землі. Натомість опустелювання і посухи призводять до голоду і убогості, а соціальна і економічна напруженість тягне за собою конфлікти.
Нагадаємо, наприкінці серпня глава ООН оголосив «надзвичайну кліматичну ситуацію».