Новини
Екологія
Здоров'я
Вода
Новини світу

Мікропластик скрізь: в їжі, повітрі та питній воді, – ВООЗ


У питній воді виявлені крихітні частинки пластику. Про це повідомили в ООН з посиланням на ВООЗ. Експерти Організації вважають, що нинішній рівень мікропластіка в воді не небезпечний для здоров'я людини, але при цьому вони відзначають, що ці висновки не остаточні, і тут потрібні додаткові дослідження.

Фото ПРООН

У своєму першому дослідженні про наслідки забруднення навколишнього середовища пластиком експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) виявили його частинки в стічних водах, їжі, повітрі та питній воді – як в пляшках, так і з-під крана. Йдеться про мікропластік, а, згідно з прийнятим визначенням, це будь-яка частка пластика розміром менше п'яти міліметрів.

Медики вважають, що споживання цих частинок, швидше за все не призведе до погіршення здоров'я.

Фото ООН/ М.Перрет

«Виходячи з наявної у нас – обмеженої – інформації, нинішній рівень мікропластіка в питній воді, мабуть, не представляє небезпеки для здоров'я. Але нам необхідні додаткові дані», – заявила Марія Нейра, директор Департаменту ВООЗ по громадській охороні здоров'я, екологічним і соціальним детерминантам здоров'я.

Наразі експерти ВООЗ не можуть сказати, скільки мікропластіка може витримати людський організм. Проте вони зазначили, що в бутильованій воді більше пластика, ніж у воді з-під крана, проте адили не робити поспішних висновків і не відмовлятися від води в пляшці.

В цілому, в питній воді були виявлені, головним чином, два полімери: поліетилентерефталат і поліпропілен. Поліетилентерефталат використовують при виробництві пляшок для води, а поліпропілен – при виробництві кришок.

У ВООЗ підкреслили, що питання про те, пити воду з пластикової пляшки або з-під крана, частково виходить за рамки охорони здоров'я.

Фото ПРООН

«Якщо ви дбайливо ставтеся до навколишнього середовища і у вас є доступ до чистої води в крані, то пийте з крана. Звичайно, бувають випадки, коли потрібна пляшка з водою, наприклад, під час прогулянки, але, будь ласка, використовуйте її повторно», – закликав представник ВООЗ Брюс Гордон, нагадавши, що набагато більшу небезпеку, ніж пластик, для здоров'я людини являє питна вода, забруднена відходами людини і тварин. Від неї щорічно вмирає більше мільйона людей.

Нагадаємо, нещодавно вчені знайшли мікропластик в Арктиці.