Блоги

Микола Малуха: Про якість менеджерів, які керують держвласністю

У грудні минулого року один із найстаріших think tank України (ексгарвардський проект) CASE Україна "Ціна держави" презентував фундаментальне дослідження державних банків. Результати не сподобалися дуже багатьом людям, і не лише у секторі держбанків.

Микола Малуха: Про якість менеджерів, які керують держвласністю - зображення

На прикладі не найгіршої галузі, де є держвласність, було чітко і безапеляційно доведено: державна власність (банки у нашому випадку) – це зло.

Зло, бо вони системно неефективні: у них низькі доходи, їм можна не повертати кредити, менеджмент банків роздає гроші кому попало (звісно, не кому попало, а кому треба).

І влада використовує держбанки як особистий гаманець на свої потреби, наприклад, передвиборчі. Результати звіту ніхто не зміг спростувати. Єдине що, так це лунали пропозиції "а давайте оцінювати ефективність держбанків не за 13 років, а за останні 3-4".
І ось автор дослідження пише експертну колонку, де піддає сумніву доцільність придбання Укрпоштою банку для своїх потреб, коли і так понад 50% банківського сектору – держбанки.
Що робить СЕО Укрпошти Ігор Смелянський у відповідь?

Готує публікацію у відповідь, де по полицях розкладає стратегію керування банком з детальними прогнозами фінпоказників, рівня прибутковості тощо? Веде фахову дискусію з експертом CASE Україна?

Микола Малуха: Про якість менеджерів, які керують держвласністю - зображення

Ні, публікує пост з мемасіком із "Нашої раші" (під час російсько-української війни використовувати мем із російського контексту – це ще той рівень) та відверто стібеться з Євгена, мовляв, черговий дурачок, диванний "експерт" щось там несе.

До речі, до нього в коментарі прибігає голова Фонду державного майна України з аналогічними словами типу "ха-ха, він такий самий експерт з приватизації". Ось і вся дискусія.
Пан Смелянський позиціонує себе як західного менеджера з американською освітою, міжнародним досвідом роботи.

Мені ось цікаво, як би він керував якимось підприємством у Штатах і експерт, скажімо, The Heritage Foundation написав колонку для Wall Street Journal, де б поставив під сумнів якісь дії топ-менеджера, то він запулив пост з мемасіком із латиноамериканського серіалу і словами, мовляв, цього експерта треба на експорт кудись відправити?

Ні, бо за таку хамську дичину його б давно відправили у відставку.
А тут же ж Україна. Тут якщо ти пишеш пафосні пости у фейсбуці про чергове підкорення менеджерських вершин і показуєш красиві презенташки на різного роду тусняках, то тобі все пробачається.

Пане Ігоре, по-перше, негоже людині ніби з західного світу і західною освітою на примітивному рівні мемасіків вести дискусії.

По-друге, якщо вам так хочеться покерувати банком, мати у CV рядок про досвід керування банком (для подальшої своєї капіталізації на ринку), то зробіть наступні речі:
- залучайте приватний капітал для свого банку на ринку,
- або звільняйтеся з Укрпошти та йдіть керувати банком.

P.S. Ось тут вся історія.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.